Medya
29 Eyl 2016 10:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:34

Bomba iddia: Mehmet Ali Yalçındağ'ı Doğan Grubu'nun başına MİT mi getirdi?

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Doğan Grubu CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile ilgili bomba bir iddiayı ortaya attı.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, mailleri sızdırılan Doğan Grubu CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın araya girmesiyle göreve getirildiğini iddia etti.

Doğan Grubu'nun başına 1 Kasım'dan sonra tekrar getirilen Mehmet Ali Yalçındağ'ın Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a gönderdiği iddia edilen mailler Red Hack tarafından sızdırılmıştı.

Söz konusu maillerde, Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a sürekli bilgi verdiği, Hürriyet Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek'i kovmak için yardım istediğini gösteren yazışmalar yer alıyordu.

HAKAN FİDAN DEVREYE GİRDİ

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Doğan Grubu ile ilgili Saray'a sürekli "rapor" verdiği iddia edilen Mehmet Ali Yalçındağ'ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Aydın Doğan'la görüşmeasinden sonra göreve getirildiğini iddia etti.

Ataklı şunları yazdı:

"Sosyal medyada “Yeni Alo Fatih” olarak isimlendirilen Mehmet Ali Yalçındağ'ın nasıl bu hale geldiğini, Ankara'da “kulağı delik” olarak bilinen ünlü bir isimden öğrendim.

Anlattıklarını “dedikodu” olarak da niteleyebiliriz elbette ama bana hiç de yabana atılacak gibi gelmedi.

Anlattığına göre Doğan Grubu operasyonunu sarayın talimatıyla bizzat MİT Müsteşarı Hakan Fidan yapmış. Aydın Doğan'ı ziyaret eden Fidan “Başta Hürriyet ve CNN olmak üzere grubun yayın organlarının muhalefete devam etmesi halinde ciddi tedbirler alınacağını” söylemiş. Aydın Doğan ne yapması gerektiğini sormuş. Fidan “Sizin de bizim de güvenebileceğimiz bir ismi işin başına getirin” demiş.

Aydın Doğan “Mehmet Ali Yalçındağ olabilir mi?” diye sorunca Fidan “Biz bir görüşelim” karşılığını vermiş.

Mehmet Ali Yalçındağ'la daha sonra saatler süren görüşmeler yapılmış ve “itimat telkin ettiğine” kanaat getirilince Grubun başına geçmesi onaylanmış."