Medya
11 Ağu 2010 17:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:32

AZİZ ÜSTEL KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE ''HAYIR''LI BİR RÖPORTAJ YAPTI!

Aziz Üstel CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği söyleşiyi Star Gazetesi'ndeki köşesine taşıdı.

Röportaj boyunca Kılıçdaroğlu’na “evet” dedirtemeyen Üstel ile Kılıçdaroğlu’nun söyleşisi ilginç bir hâl aldı. İşte söyleşinin tamamı;
 
 
Kılıçdaroğlu’yla ‘Hayır’lı bir röportaj
 
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, referandumla ilgili her soruya “hayır” diyor ya, biz de bir söyleşi yapalım dedik, bakalım nasıl yanıtlar gelecek?
 
• Sayın Kılıçdaroğlu, adınız gerçekten Kemal mi?
 
Haaayır! Benim adım Kemal değil. Aslında benim adım Gazi Mustafa Kemal’di. Ama ilkokulda matematik öğretmenim, “bütün kitaplarda Gazi Mustafa Kemal, Uluönder Atatürk’ün adı olarak geçiyor. Karışıklık olmasın, senin  adın  bundan böyle sadece Kemal olsun!” dedi. Bu yüzden adım sadece Kemal.
 
•  Peki sizi anneniz mi doğurdu? Hamurunuzu neyle yoğurdu?
 
Hayır! Bu AK Partinin Ergenekon tezgâhlarından biri. Nereden çıkarıyorsunuz bu lafları?! Tümüyle safsata! Gerçeği öğrenmek istiyorsanız Önder Sav’a sorun!
 
•  Peki canlı yayında Erkan Yolaç’la ‘evet-hayır’ yarışmasına katılacak mısınız?
 
Hayır! O adam, allem eder, kallem eder bana nefret ettiğim o “e” harfiyle başlayan “t” harfiyle biten kelimeyi söyletir! Ben de rezil olurum!
 
•  Türkiye’nin başkenti Ankara mıdır?
 
 Hayır! Bu da yalan! Türkiye’nin başkenti Ankara değil, ANGARA’dır! Halk arasında böyle söylenir. Rahmetli Vehbi Koç’ta hep Angara derdi! Hatta bir ara, Cumhuriyet’in ilk yıllarında, başkentimiz Kayseri olsun diyenler de çıkmıştı. Belki de başkentimiz Kayseri’dir de sizin haberiniz yok. Bu konuyu enine boyuna inceliyoruz!
 
•  Türkiye’de hidroelektrik santralden nükleer santrale kadar her türlü santral yapımına karşısınız. Türkiye karanlıkta mı otursun?
 
• Hayır! İktidara geldiğimde elektrik sorununu da ben çözeceğim! Halkın iktidarı çözecek! Şimdi sana asıl çözümü söyleyeceğim; sevildiğini bil adi gazeteci! Uzaylılarla anlaşma zeminini oluşturduk. Samanyolu galaksisinde ha unutmadan, Samanyolu Galaksisinin de adını değiştireceğiz iktidara gelince bilirsiniz Samanyolu diye bir TV var... XY-700CP-6-F-325-C Gezegeninde bulunan ultraplofospotermikkonyumenebsinekomun elementinden füzyon teknolojisiyle elektrik üreteceğiz!
 
• Başbakan’ın sizi güreşte yenebileceği iddiasına ne diyorsunuz?
 
Hayır! Hayır! Hatta hay hay hay hay hayır! O Kasımpaşa’lı, bense... Yahu ben nereliydim?! Konya’lı mıydım?.. Horasan’lı mı?.. Dersim’li mi?
 
  •  Peki, oğlunuz evlendiğinde başı örtülü birini seçerse? 
 
Nayır... Yani Hayır. Ulan sen ne biçim adamsın?! Böyle soru mu sorulur!

• Peki, gerçekten tek başınıza iktidar olacağınıza inanıyor musunuz?

 
• Hayır! Ulan yıkıl karşımdan... Sorduğu soruya bakar mısınız? Önder Bey... Atın şu herifi dışarı...
 
Kapı dışarı edin... Yok, yok pencereden fırlatın! Sorusu batasıca herif!