Politika
26 Kas 2022 18:38 Son Güncelleme: 27 Kas 2022 10:28

Akşener'le öğretmeni arasından dikkat çeken 'cumhurbaşkanı' konuşması: Hocam buraya girmesek...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Validebağ Huzurevi'nde kalan ortaokul öğretmeni Zerrin Köksal'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Köksal, Akşener'den övgü dolu sözlerle bahsederek, "İYİ Partiyi kurarak da çok güzel başarılara ulaşacak inşallah. İstikbalin reis-i cumhuru, başbakanı." dedi. Bu sözlerin ardından Akşener'in, "Hocam buraya girmesek" sözleri dikkat çekti.

Meral Akşener, beraberindeki partili bir grupla İzmit Ortaokulundan öğretmeni olan ve Validebağ Huzurevinde kalan 97 yaşındaki Zerrin Köksal'ı ziyaret ederek elini öptü. Akşener, Köksal ve diğer huzurevi sakinleri ile bir süre sohbet etti.

'CUMHURBAŞKANI' SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ
Validebağ Huzurevinin çok güzel bir yer olduğunu söyleyen Akşener, politikaya başlamadan önce, Acıbadem'de oturduğu dönemde buraya çok gelip gittiğini anlattı. Meral Akşener'in öğretmeni Zerrin Köksal ise "Meral'ciğim iyi bir ailenin kızıdır. Kendisi çok çok iyidir. Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok iyi bir insan, çok sevdiğim bir öğrenciydi. İYİ Partiyi kurarak da çok güzel başarılara ulaşacak inşallah. İstikbalin reis-i cumhuru, başbakanı." dedi.

Öğretmeninin sözleri üzerine Akşener, "Hocam buraya girmesek." diye cevap verdi.

ATATÜRK'Ü DE GÖRMÜŞ
Köksal, daha sonra Sivas'ta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü gördüğü anları anlattı. Meral Akşener, 1974'te Bursa Kız Öğretmen Lisesinden mezun olduğunu, siyasi kimliğiyle değil öğretmen kimliğiyle burada bulunduğunu belirtti.

Zerrin Köksal'ın oğlu Ahmet Köksal, yaptığı açıklamada, Akşener'in her yıl Öğretmenler Günü vesilesiyle annesini ya ziyaret ettiğini ya da telefonla arayıp halini, hatırını sorduğunu aktardı.