Medya
12 Mar 2020 10:51 Son Güncelleme: 12 Mar 2020 11:08

Akit yazarı Koronavirüs salgınını Ali Babacan’a bağladı

Akit gazetesi yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu, bugünkü köşe yazısında koronavirüsün bir yıldır pusuda beklediğini, Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ile geldiğini iddia etti.

Yeni Akit Yazıişleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak yayılan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip Koronavirüs'ün (Kovid-19) Türkiye'ye, AKP'den ayrılarak parti kuran Ali Babacan'ın kurduğu DEVA partisi ile birlikte geldiğini iddia etti. Karahasanoğlu, "Bir yıldır pusuda bekleyen Ali Babacan’ın partisi ile birlikte, Koronavirüs de Türkiye’de görünür oldu" ifadesini kullandı.

Karahasanoğlu, “Koronavirüs Türkiye’ye, Babacan’ın partisi ile geldi!” başlıklı köşe yazısında özetle şunları yazdı:

Bilmiyorum; “Uğursuzluk işareti” mi demeliyiz? Yoksa, “Nankörlük yaptıklarının delili” mi demeliyiz? Belki de, “Bereketsizliklerinin göstergesi” diyebiliriz. Koronavirüsün, Babacan’ın partisini tanıttığı gün itibari ile ilk defa Türkiye’de tespit edilmesi ile kalınmış olsa idi. “Çin’de var.. İran’da var.. İsrail’de var.. Almanya, Fransa, İtalya, ABD’de var.. KKTC’de bile var.. Türkiye’de de görünmesi çok sorun değil” diyecektim ama tek bir koronovirüs vakasına rağmen, bazı illerimizde vatandaşların panik yaparak marketlere yığılması, bana biraz garip geldi.

Batılı ülkelere göre Türk halkının daha tevekkül sahibi olduğunu, eski olaylarda gözlemlemiş iken Babacan’ın partisinin bereketsizlik işaretinden kaynaklı olsa gerek, Avrupa’dan daha kötü bir sınav verildi ve marketlerde bir çok günlük ihtiyaç malzemesinin kalmadığına yönelik haberleri, ajanslardan okuduk. Partinin ismi “DEVA” ama kendisi “dert” ile birlikte geldi. Bir işaret midir, bir tesadüf müdür, önümüzdeki süreçte, yaşayarak görürüz. Kuruluş gününün, böylesi bir güne denk gelmiş olması bir yana. Hani partinin tanıtımında, yüreğimize küçük bir ümit serpiştirseler, “Değdi ama” diyeceğim.