Medya
02 Kas 2021 09:12 Son Güncelleme: 02 Kas 2021 09:19

AK Parti’nin gizli toplantısında uyuşturucu krizi! ‘Telefon üstüne telefon edip...’

Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında AK Parti'nin İstanbul'da yaptığı ve bir bakanın da katıldığı toplantıda yaşanan uyuşturucu krizini anlattı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında AK Parti'nin İstanbul'da yaptığı ve bir bakanın da katıldığı toplantıda yaşanan uyuşturucu krizini anlattı. “Polislerin koltuğunda esrarla yakalanan kişi ‘Ben belediye başkanının adamıyım’ diye kendisini savunmuş. Öyle olunca, konu hemen AKP’li başkana iletilmiş” şeklinde yaşananları aktaran Peklivan, sözlerini şöyle tamamladı: “AKP’li belediye başkanı esrarla yakalanan akrabasını kurtarmış polisin elinden. Döner dönmez de şehrinin Emniyet müdürünün kapısını çalmış. Telefon telefon üstüne... Skandalın üstü kapatılmış. Olan da belediye başkanının polis korumalarına olmuş, görev yerleri değiştirilmiş. Neymiş, uyuşturucuyla mücadeleymiş!”

Barış Pehlivan’ın ‘Polis aracında esrarla yakalanan AKP’li’ başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Hayatta söylentinin sesinden daha hızlı bir şey görmedim” demiş ya Plautus...

Haklı, ben de çabuk duyarım. Anlatacağım, ama önce... 

Süleyman Soylu diyor ki: “Uyuşturucu satıcısının ayağını kırmak polisin görevidir.”

Bülent Arınç diyor ki: “Arabasında kokain çeken adamı genel merkeze almışsın. Ben olsam 30 kilometre yakına yaklaştırmam.”

Haberler diyor ki: “Ödüllü narkotik polisi eroinle yakalandı.”

Ben de diyorum ki...

Çok kısa süre önce farklı illerden belediye başkanları İstanbul’da bir toplantı yapmış. Valiler, kaymakamlar ve hatta bir bakan dahi o toplantıda yer almış.

Efendim, AKP’li bir büyükşehir belediye başkanı da o buluşma için kalkmış gelmiş. Yanında özel kalem müdürlüğünde işe aldığı yakın akrabasını da getirmiş.

Ah, getirmez olaymış!

Zira kendisi içeride toplantıdayken o dışarıda neler neler yapmış...

AKP’li başkanın o sağ kolu oturmuş mu korumaların aracının içine... Başlamış mı esrar sarmaya... Çevrede olan polisler görmüş mü o anları...

Haliyle araç hemen ablukaya alınmış. Polislerin koltuğunda esrarla yakalanan kişi “Ben belediye başkanının adamıyım” diye kendisini savunmuş. Öyle olunca, konu hemen AKP’li başkana iletilmiş.

Sonrası sürpriz değil.

AKP’li belediye başkanı esrarla yakalanan akrabasını kurtarmış polisin elinden. Döner dönmez de şehrinin Emniyet müdürünün kapısını çalmış.

Telefon telefon üstüne...

Skandalın üstü kapatılmış. Olan da belediye başkanının polis korumalarına olmuş, görev yerleri değiştirilmiş.

Neymiş, uyuşturucuyla mücadeleymiş!”

Yazının tamamı için tıklayın!