Medya
02 Kas 2021 21:18 Son Güncelleme: 02 Kas 2021 21:23

Abdurrahman Dilipak'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok kızdıracak servet göndermesi

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, kaleme aldığı yazısının bir kısmında iktidara sert tepki göstererek, "Çukura düşüyoruz" uyarısında bulundu.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, kaleme aldığı yazısında, “Kadisiye’den sonra ne oldu?” başlıklı yazısının bir kısmında isim vermeden AK Parti’ye yönelik göndermelerde bulundu.

 Dilipak, “Bağdat’ta zafer kazandık, Bağdat’ta birbirimize düştük ve Bağdat’ta yenildik! Kadisiye’yi anlamadan bugünü anlamamız kolay olmayacak. Tarih tekerrür ediyor ve tekrar tekrar aynı çukura düşüyoruz. Servet ve iktidarı siz yönetemiyorsanız, o sizi yönetir” şeklinde yazdı.

“İşi ehline verin, adaletten ayrılmayın, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun mazlumdan yana, zalime karşı durun” diyen Dilipak, “Adil şahidler olun. Haksızlıklar karşısında susanlardan olun, istişare ve şûradan ayrılmayın” ifadelerinde bulundu.

 Abdurrahman Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Bağdat’ta zafer kazandık, Bağdat’ta birbirimize düştük ve Bağdat’ta yenildik!

Kadisiye’yi anlamadan bugünü anlamamız kolay olmayacak. Tarih tekerrür ediyor ve tekrar tekrar aynı çukura düşüyoruz.

Servet ve iktidarı siz yönetemiyorsanız, o sizi yönetir. 

 Kim Allah indinde makamını görmek istiyorsa, kendini neyle meşgul ediyor ona baksın.. Kendi sözlerine, işlerine, çevresinde toplananlara baksın. Dikkat edelim Şeytan işadamı, bürokrat ve politikacı ile kurar kendi üçgenini.

Bir kere işler tersine gitmeye başlamışsa, eğer her türlü haram edinimlerinizden sıyrılıp tevbe etmezseniz, Allah sizin ipinizi bırakır. Kaçtığını sandığınız şeye doğru koşmaya başlarsınız. Siz Allah’ın ipini bırakırsanız, Allah da sizin ipinizi bırakır. Yardım ettikleriniz ve yardım aldıklarınızı kendi başlarına bela eder.

 Haksızlıklar karşısında susanlar da, “içlerindeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden zarar görür” ve o ateş onları da yakar. Kurtuluşa erenlerden olmak istiyorsanız sizi Allah’tan uzaklaştıran söz, iş, para, makam ve dostlarınızdan uzaklaşın. İşi ehline verin, adaletten ayrılmayın, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun mazlumdan yana, zalime karşı durun. Adil şahidler olun. Haksızlıklar karşısında susanlardan olun, istişare ve şûradan ayrılmayın.”