Politika
16 Ağu 2022 16:05 Son Güncelleme: 16 Ağu 2022 16:10

Vatan Partisi resmen doğruladı! Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Esad'la görüşecek

tv100 canlı yayınında gazeteci Barış Yarkadaş, Doğu Perinçek ile Ethem Sancak'ın Suriye'ye giderek Esad ve Esad'ın bakanları ile bir görüşme yapacağını açıklamıştı. Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Barış Yarkadaş'ın dile getirdiği bu iddiayı doğruladı.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve "Erdoğan'a sevdalıyım, idolüm" AKP'den ayrılarak Vatan Partisi’ne katılan Ethem Sancak’ın Suriye'de Beşar Esad'la görüşeceğini doğruladı. 

Gazeteci ve televizyon yorumcusu Barış Yarkadaş, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek ve yakın zamanda Perinçek'in partisine katılan Ethem Sancak'ın 10 gün içerisinde Suriye'ye giderek Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşeceğini dün akşam katıldığı yayında söyledi. 

Yarkadaş'ın iddiasını doğrulayan Bursalı, Ulusal TV'de, "Önümüzdeki 10-15 gün içerisinde parti heyetimiz Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve Sayın Beşar Esad ile görüşecek. Heyetimizde Ethem Sancak ve yine partimizden yetkililer, önemli isimler de yer alacak. Ayrıntılı takvimi önümüzdeki günlerde açıklayacağız." açıklamasını yaptı. 

Ethem Sancak, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğini sürdürürken Rusya - Ukrayna savaşının ilk günlerinde Moskova'ya gitmişti.