Politika
08 Ağu 2022 22:20 Son Güncelleme: 08 Ağu 2022 22:29

Törene damga vuran an: Recep Gürkan, Kılıçdaroğlu'nu "Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek çağırdı

Edirne'deki Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması'nda dikkat çeken anlar yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende Kılıçdaroğlu'ndan önce sahnede konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kullandığı ifadeler gündem oldu. Gürkan, konuşmasının sonunda Kılıçdaroğlu'nu "Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek sahneye çağırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması için Edirne'ye geldi. Programda Kılıçdaroğlu'nun konuşması öncesi konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kılıçdaroğlu'nu "Sayın Cumhurbaşkanım" ifadesiyle kürsüye davet etmesiyle dikkat çekti ve kısa sürede gündem oldu.

KILIÇDAROĞLU'NU "SAYIN CUMHURBAŞKANIM" DİYEREK KÜRSÜYE ÇAĞIRDI

Konuşmasında dikkat çeken ifadeler kullanan Gürkan "O cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. cumhurbaşkanı olacak. O tarihte Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak 13. cumhurbaşkanının adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak." şeklinde konuştu. Konuşmasının sonunda kullandığı bir ifade ise törene adeta damga vurdu. Gürkan, "Sayın cumhurbaşkanım yüksek teşriflerinizle sizi konuşmalarınızı yapmak üzere kürsüye davetimi arz ederim." sözleriyle Kılıçdaroğlu'nu konuşmasını yapması için kürsüye çağırdı.

KILIÇDAROĞLU'NUN İLK SÖZLERİ

Kılıçdaroğlu ise konuşmasına, "Sayın Belediye Başkanımız gayet güzel dokunaklı bir konuşma yaptı." sözleriyle başladı.