Televizyon
24 Kas 2020 13:00 Son Güncelleme: 24 Kas 2020 13:37

Odak noktasında gençler var! Yeni bir televizyon kanalı yayına başlıyor...

Channel İstanbul, “Gençlik Ve Teknoloji” temasını esas alarak,“Gençliğin Sesi, Teknolojinin Merkezi” sloganıyla tüm platformlarda Aralık 2020'de yayına başlamak üzere yola çıktı.

Channel Istanbul eğlenceli TV programlarının yanında gençlerin sorunlarına ve beklentilerine ağırlık veren bir yayın politikası izleyecek.

Kanalın yönetim kurulu başkanı Erdal Alkış Genel müdürlük görevine daha önce birçok televizyon ve radyonun kuruluşunda görev alan Niyazi Nişancık'ı getirdi.

Channel Istanbul'un Aralık ayı sonunda yayına çıkması planlanıyor.

Kanal hakkında detaylı haberler ve kanal yüzleri ile ilgili açıklamaların Aralık ayı içerisinde paylaşılması bekleniyor.

Kanalın tanıtım metni ise şöyle:

"Ekonomik gelişmelerdeki olumsuzluklara, televizyon kanallarının izlenme oranlarının gittikçe azalmasına rağmen ülkemize ve insanımıza; özellikle gelecek neslimiz gençlerimize olan inancımız bu kararı almamızda en önemli etken olmuştur. 

Yol arkadaşlarımız sektörde başarısını ispat etmiş, bu zamana kadar medya sektöründe adı kirlenmemiş medya emekçilerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda yayın anlayışımıza yürekten katılan, ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ün “Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” ilkesini prensip edinmiş arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.

Çok kısa bir zaman içerisinde hiçbir tanıtım çalışması yapmamamıza rağmen gösterilen ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz… Gençlerimiz ve üniversitelerimiz ile birlikte interaktif katılım imkânı vereceğimiz kanalımızda işlenecek konular sonuç odaklı olacaktır. Kültürümüz ve insanlığın ortak tüm etik değerlerine saygılı yayın politikasından asla taviz verilmeyecektir.

Yöneticilerimizin büyük kısmının gençlerin oluşturacağı kanalımızın Danışma Kurulu ise 18-25 yaş aralığında 5 daimi ve 15 yedek üyeden oluşan; kanalımızla hiçbir organik bağı olmayan gençlerimizden seçilecektir.

Channel İstanbul, insanı ilgilendiren tüm konuları gençlik ve teknoloji ile ilintili olarak işleyecek ve dünyanın her yerinden izlenebilecektir. Tüm yayınlar aynı zamanda diğer sosyal medya platformlarında ve web sitesinde tekrar izlenebilecek şekilde kaydedilecektir. 

Bu zamana kadar bize destek olmak için arayan tüm üniversite, öğretim görevlileri, STK'lar, öğrenciler, sanatçılar, yapımcılar, medya mensupları, iş insanları, siyasiler ve özellikle GENÇLERİMİZE içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fikir ve önerileriniz bizi güçlendirmeye devam edecektir.

Gençliğin Sesi, Teknolojinin Merkezi  Channel İstanbul'u sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek kanalımızla ilgili son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. "