Gündem
21 Eyl 2023 00:06 Son Güncelleme: 21 Eyl 2023 00:10

Muhammed Yakut ile ilgili flaş gelişme! 200 bin dolarlık para trafiği...

Sosyal medyada siyasetçiler ve iş insanları hakkında iddialar paylaşan ve İspanya'dan iadesi istenen Muhammed Yakut'un eşi ve oğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Siyasetçiler ve iş insanlarıyla ilgili iddialarda bulunduğu videolar yayınlayan ve İspanya'da yakalanan Muhammed Yakut'un eşi ve oğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Habertürk'ten Ceylan Sever'in haberine göre, polis takibe aldığı Muhammed Yakut'un eşinin, buluştuğu kişilerden 100 ila 200 bin dolar arasında elden para aldı belirlendi.

Gözaltına alınan Yakut'un eşi ve oğluna bu para trafiği soruldu. Yakut'un eşi ifadesinde, Ankara'da yaptıkları ticari bir işten dolayı alacakları olduğunu iddia etti.

Yakut'un eşi ve oğluna, HTS kayıtlarına göre ortak sinyal verdikleri zamanlarda Muhammed Yakut'un yayınladığı bu videolar için birlikte hareket edip etmedikleri soruldu.

İfadede hiçbir suçlamayı kabul etmeyen Muhammed Yakut'un eşi ve oğlu, işlemlerin tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.