Magazin
17 Oca 2022 10:47 Son Güncelleme: 17 Oca 2022 10:51

Manuş Baba'dan "pes" dedirten hareket

Sivas'ta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde konser vermesi planan Manuş Baba, "hava soğuk" diyerek sahneye çıkmadı. Hayranları sosyal medyadan Manuş Baba'ya tepki gösterdi.

Sivas'ta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi hafta sonunda çok sayıda kişiye ev sahipliği yaptı.

Soğuk havaya rağmen yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği kayak merkezinde bir de konser etkinliği düzenlendi.

Sanatçı Manuş Baba’nın konserde sahne alacağı günler öncesinden duyuruldu. Ancak 14.00’te başlaması beklenen konser bir türlü başlamadı.

Manuş Baba'nın "Hava çok soğuk" diyerek konsere çıkmadığı belirtildi.

Manuş Baba'nın bu kararının ardından konser için bekleyenler tepki gösterdi.

ORGANİZASYON ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Konu hakkında açıklama yapan organizasyon firması, Manuş Baba'nın playback yapmak istemediğini belirterek, "Bizler programın icra edilebilmesi için playback dahil alternatif tekliflerde bulunmamıza rağmen tarafımıza izahı yapılamayan, teknik eksiklikten dolayı programın yapılamaması açıklaması, şartları zorlamalarına rağmen sahneye çıkamadıkları açıklaması tamamen çarpıtmadan ibarettir. Çünkü cihaz ayarları için sahneye dahi çıkılmamıştır" dedi.

Organizasyon firmasından yapılan açıklama şu şekilde:

"Saygıdeğer misafirlerimiz sizlerin güzel bir zaman geçirmeniz amacıyla soğuğa rağmen ekipler dün geceden beri çalışarak sahne kurulumları gerçekleştirilmiştir. Şehrimizin güzel sanatlar lisesi öğrencileri aynı şartlarda ve aynı teknik ekipmanlarla, başarıyla konser icra etttiler.

Maalesef konser saatinden 1 saat geçmesine rağmen sahneye çıkılmamış olup kar yağışı bahane edilerek, kullanacakları cihazların kıymetinden bahsetmişler bu zor şartlarda konser için tesisimize gelen misafirlerimizi üzmüşler ve tepkisini çekmişlerdir.

Bizler programın icra edilebilmesi için playback dahil alternatif tekliflerde bulunmamıza rağmen tarafımıza izahı yapılamayan, teknik eksiklikten dolayı programın yapılamaması açıklaması, şartları zorlamalarına rağmen sahneye çıkamadıkları açıklaması tamamen çarpıtmadan ibarettir. Çünkü cihaz ayarları için sahneye dahi çıkılmamıştır.

"HAYRANLARINI CİHAZLARINDAN ÇOK SEVİP DEĞER VEREN..."

Bu durum gösterdi ki bundan sonraki her türlü organizasyonumuzda topluma ve hayranlarına daha fazla saygı duyan, cihazlarından çok sevenlerine değer veren, zaman ayırarak etkinliklere gelen sevenlerine saygı duyan sanatçılarımızla sizlerin karşısında olacağız."