Medya
13 Tem 2016 18:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:23

Jet Fadıl'ın dolandırdığı savcının intikamı ağır oldu

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz hapishanede aç kaldı. Jet Fadıl'dan 125 bin lira alacağı olan bir savcı, Fadıl Akgündüz'ün 'kantin hesabı'na haciz koydurdu.

Dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanan Fadıl Akgündüz’ün, cezaevindeki “kantin hesabı”na da haciz getirildi. Akgündüz, bu nedenle kantinden su ve gıda malzemeleri alamıyor.

“Jet Fadıl” olarak bilinen Fadıl Akgündüz, dolandırıcılık suçlaması nedeniyle aralık ayındantutuklandı. Yedi aydır Silivri Cezaevi’nde bulunan Akgündüz, bu sıralar zor günler geçiriyor.

Gazeteci Nedim Şener, Fadıl Akgündüz’ün durumunu Posta gazetesindeki köşesine taşıdı.

Malvarlığına haciz konulan Fadıl Akgündüz’ün, cezaevindeki “kantin hesabı”na da haciz geldi.

300 LİRA SINIRI
Fadıl Akgündüz’den 125 bin TL alacağı olduğu belirtilen bir savcı, Ankara 10. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak Akgündüz’ün “kantin hesabı”na haciz koydurdu.

Cezaevinde bulunanlar haftalık 300 TL sınırı olan bu hesapla gıda, çay, su ve temizlik malzemesi gibi ihtiyaçlarını gideriyor.

Koğuşta tek başına kalan Akgündüz’ün, haftalık harcamasının yaklaşık 80 lira olduğu belirtildi.
“Jet Fadıl”, hesabının dondurulması nedeniyle şu anda kantinden su bile alamıyor.

AVUKATI: YASAL BOŞLUK VAR
Haczedilemeyecek eşyalar arasında “kantin hesabı”nın bulunmadığına dikkat çeken Fadıl Akgündüz’ün avukatı, bu durumun yasal boşluktan kaynaklandığını ifade etti.

Akgündüz’ün avukatı, haczin kaldırılması için yasal girişimleri sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

2 BİN 443 YIL HAPİS İSTEMİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Fadıl Akgündüz hakkında 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Akgündüz, Bayrampaşa’daki "Caprice Gold" ve Maldivler’deki "Caprice Maldivler" projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişileri dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı.