Televizyon
26 Şub 2022 13:43 Son Güncelleme: 26 Şub 2022 13:57

Habertürk gerçekten Ukrayna’da mı? Bölgedeki muhabirler fena yakaladı!

Muhabirin Ukrayna'da olmadığı halde, yayınlarını Ukrayna'dan yapıyormuş gibi gösterdiği ortaya çıktı

Habertürk TV'nin Ukrayna'nın işgaliyle ilgili haber yapmak üzere bölgeye gönderdiği muhabir Çetiner Çetin, Ukraynalı kadınları "Kocalarını bırakıp kaçıyorlar" şeklindeki tepki çeken sözlerle hedef almıştı. Çetin’in yeni bir skandalı medya kulislerinde konuşuluyor.

Muhabirin Ukrayna'da olmadığı halde, yayınlarını Ukrayna'dan yapıyormuş gibi gösterdiği ortaya çıktı. Dikkatli izleyiciler ve konuya hakim gazeteciler, Çetin'in Romanya Ukrayna sınırındaki Romanya'ya ait Siret sınır kapısından yayın yaptığını fark etti.

Çetin'in bölge ile ilgili gelişmeleri anlatırken, Habertürk ekranında, bulunduğu konum olarak kimi zaman ekranda Çernivtski kimi zaman da Ukrayna yazılıyor. Ancak Çetin'in ne Ukrayna ne de Çernivtski'de olmadığı yaptığı yayınlardan ve yayınlarda konuşanların ifadelerinden aslında anlaşılıyor. 

Yayınlarda Siret sınır kapısında olduğu, ancak Ukrayna’daymış gibi davrandığı görülüyor. Ayrıca Çetiner Çetin'in yayınlarında sürekli olarak sınırda Ukrayna'dan kaçmak isteyenlerin oluşturduğu 34 kilometrelik kuyruktan bahsettiği, bunun dışındaki bilgilere hakim olmadığı anlaşılıyor. Özellikle bölgede olan ve çatışma bölgesinden yayın yapan gazetecilerin durumu fark ettiği ve tepki gösterdiği de gelen bilgiler arasında.