Medya
26 Ara 2019 13:49 Son Güncelleme: 26 Ara 2019 13:57

Gülen'in iki ameliyatı örgütten niçin gizlendi?

Star yazarı Bostan yazısında, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in iki farklı ameliyat geçirdiğini yazdı.

Star gazetesi yazarı Yahya Bostan, “FETÖ’nün gizlediği ikinci ameliyat” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Bostan yazısında, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in iki farklı ameliyat geçirdiğini yazdı.

“VİDEO YAYINLANINCA GELEN TEPKİLER DE BU HEZEYANLARA YÖNELİK OLDU”

Yahya Bostan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ elebaşı Gülen’in, geçtiğimiz hafta yayınlanan son videosu okumayı bilen gözler için perde gerisinde önemli detaylar içeriyor. Bu detaylara dikkat çekeceğim ancak önce bir konuyu vurgulamam gerekiyor.

Yapılan operasyonlar, örgütün gizli hücrelerinin deşifre edilmesi, örgüt tabanını sarsıyor ve örgüte bağlılığını zedeliyor. Sadece geçtiğimiz hafta, Bylock kullanıcısı olduğu belirlenen 260 kişiyle ilgili dev bir operasyon dalgası başlatıldı. Yani FETÖ ile mücadele sürüyor. Gülen’in son videoda verdiği mesajlar da bu operasyonlar karşısında tabanın dağılmasını, örgütten kopmaları engellemeye yönelik bir içerik taşıyor.

Gülen bunu yaparken yıllardır kendisinden duyduğumuz, buraya yazmaktan imtina ettiğim hezeyanları tekrarlıyor. Zaten video yayınlanınca gelen tepkiler de bu hezeyanlara yönelik oldu. İnternet sitelerinde ‘Gülen iyice uçtu’ yorumları yapıldı.”

“İKİNCİ AMELİYATIN VE KOMPLİKASYONLARIN ÖNEMLİ SONUÇLARA YOL AÇTIĞI BELİRTİLİYOR”

Yazısında “Benim dikkatimi ise Gülen’in hezeyanları değil, sağlık durumu çekti. Asıl mesele bu.. Burayı biraz açalım” diyen Yahya Bostan yazısını şöyle sürdürdü:

“Videoda Gülen’in konuşmakta güçlük çektiği, kelimeleri yuttuğu, heceleri atladığı açık bir şekilde görülüyor. Bu görüntüler FETÖ elebaşı Gülen’in ciddi bir sağlık sorunu ile boğuştuğunu söylüyor. Peki, gerçekten öyle mi?

Konuyu araştırdım. Edindiğim bilgileri ve analizimi paylaşayım:

Açık kaynaklarda yer alan bilgilere göre FETÖ elebaşının çeşitli sağlık sorunları bulunuyor. Yakın dönemde bu hastalıklara bir yenisi daha eklenmiş. FETÖ elebaşı bu yüzden geçtiğimiz günlerde iki ameliyat geçiriyor. İlk ameliyat çok ciddi değil. Bu yüzden örgüt bu ameliyata giderken çekilmiş görüntüleri “rutin sağlık kontrolü” gibi yayınlıyor. Ancak işler beklendiği gibi gitmiyor. Durum ağırlaşınca ikinci ve gizli bir ameliyat yapılıyor. Örgüt bunu tabandan ve yönetici kadrodan saklıyor.

Neden sakladıkları malum. Operasyonlarla bunalan örgütün daha fazla paniklemesini istemiyorlar.

Ancak ikinci ameliyatta beklenmedik şeyler oluyor. Tıp dilinde söylersek bazı komplikasyonlar. Yaş durumu da dikkate alınırsa bu ikinci ameliyatın ve komplikasyonların önemli sonuçlara yol açtığı belirtiliyor.

Bu yüzden elebaşının propaganda mahiyetindeki konuşmaları bir süre yapılamıyor. Bu, örgüt tabanında soru işaretlerine yol açıyor. Aynı zamanda örgüt içinde dipte yaşanan güç mücadelesini de gün yüzüne çıkarıyor. Gülen’den sonra örgütün yönetimini devralmak isteyen klikler harekete geçiyor.

“GÜLEN SONRASI DÖNEMDE KLİKLER ARASI SAVAŞA SAHNE OLACAK VE DAĞILMA SÜRECİ HIZLANACAKTIR”

Örgüte müzahir bazı basın organlarında, kimi üst düzey örgüt mensuplarının PR kokan haberleri çıkmaya başlıyor. Kliklere ait sosyal medya trolleri bu PR faaliyetlerine katılıyor.

Bu gelişmeler örgütte dalgalanmaya yol açınca Gülen kelimeleri tamamlamakta güçlük çektiği her halinden belli olan o kısa konuşmayı yapmak durumunda kalıyor.

Bu yaşanan hadise bize şunu söylüyor: FETÖ, Gülen sonrası dönemde klikler arası savaşa sahne olacak ve dağılma süreci hızlanacaktır.”