Medya
09 Mar 2018 11:25 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:04

Fatih Altaylı, Emrah Serbes'in ifadesini ti'ye aldı: Tüh Oscar'ı kaçırdı!

Fatih Altaylı, üç kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'in mahkemede verdiği ifadeyi diline doladı..

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, trafik kazası yaparak aynı aileden üç kişinin ölümüne neden olan senarist Emrah Serbes'in mahkemede verdiği ifadeye büyük tepki gösterdi.

Fatih Altaylı, Emrah Serbes'in mahkemede Oscar'lık bir performans sergilediğini belirterek "Ben
hayatımda böyle bir savunma ne duydum ne gördüm" dedi.

İşte Fatih Altaylı'nın bugünkü yazısından "Tüh Oscar'ı kaçırdı" başlıklı o bölüm:

EMRAH Serbes’in iyi bir yazar, iyi bir senaryo yazarı olduğu malumdu da bu kadarını bilmiyordum.

Bir aileyi yok eden kazayı yaptıktan sonra suçu yanındaki kişiye atarak kaçmış, aylar sonra foyası ortaya çıkacağı anlaşıldığı zaman da “Vicdanımı dinleyip teslim oluyorum” diyerek suçu kabul etmişti.

Kazadan saatler sonra gittiği hastanede hâlâ alkollü olduğu anlaşıldığı için de dünkü mahkemede “Kazayı yaptığım sırada alkollü değildim. Hastaneye giderken yolda üzüntüden içtim” demiş.

Ben hayatımda böyle bir savunma ne duydum ne gördüm.

Böyle bir senaryo yazıp, bunu mahkemede anlatıp hâkimin ve bizim buna inanmamızı ummak için bu savunmayı yapmadan önce de içmiş olması lazım.

Böylesi bir yaratıcılıkla Emrah Serbes’in Oscar alacak bir senaryo yazması mümkünmüş meğer.

Tabii Oscar’da “absürt komedi senaryosu” diye bir dal olsaydı...

EMRAH SERBES NE DEMİŞTİ?

Aydın yolundaki trafik kazasında, Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün Özçelik (51) ve kızı Zeynep Özçelik’in (16) ölümüne neden olan ‘Behzat Ç.’nin senaristi yazar Emrah Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün saat 14.00'te başlayan duruşmada savunma yaptı. Savunması esnasında ağlayan Serbes, kazadan önce alkol almadığını belirterek, "Olay sırasında alkol almadım. Kazadan sonra İstanbul’a hastaneye giderken yolda alkol aldım. Kaza öncesi araçta soğuk kahve içtim" dedi.

Duruşma savcısı da Emrah Serbes’in tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve diğer sanık Kenan Doğru’nun savunmasının alınması için yazılan talimatın cevabının beklenmesini talep etti. Duruşma ertelendi.