Gündem
01 Tem 2020 08:37 Son Güncelleme: 01 Tem 2020 09:42

Fatih Altaylı bombaladı: "Ali Koç acilen seçime gitmeli"

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati programında spor gündemini değerlendirdi.

Fatih Altaylı, Emin Çağlar'ın moderatörlüğünü yaptığı, ekranların sevilen programı Spor Saati'nde Bloomberg HT'de spor gündemini değerlendirdi.

VİZYON, MİSYON NEDİR?

“En eğlenceli maç Fenerbahçe – Yeni Malatyaspor maçıydı herhalde. Ne diyor Tahir Karapınar ben anlamadım açıkçası. Şaşkın ördek suya kıçın kıçın dalarmış derler ya, Fenerbahçe de benzer bir durum içerisinde. Ben Fenerbahçe'nin ne yapmaya çalıştığını, vizyonunu, misyonunu anlayamıyorum. Nasıl bir politikaları var, ne ne içindir, Emre, niye Tahir Karapınar? Hoca kim belli değil, transferi kim yapacak belli değil."

OBRDOVIC'İ DE KAYBETTİ

"Bir yandan UEFA kriterleri, borç morç mali durum, diğer tarafta Galatasaray'ın talip olduğuna talip olmak. Her şey karmakarışık. Diğer tarafta kulübün iyi yürüyen tek şubesi basketbolda da Obradovic'i elinde tutamadılar. Onun yerine kim gelecek belli değil”

SİNAN GÜMÜŞ..

"Sinan Gümüş'ün transfer edildiği gece beni niye arıyorsunuz? Buna ancak gülersiniz? Bitti mi bitmedi mi bilmiyorum. Acayip şeyler. Futbol politikası, kulüp yönetimi olarak hiçbir şeyin belli olmadığı durum... Neredeyse 3,5 4 aydır teknik direktörü yok. Şansa kazandığı bir Yeni Malatyaspor maçı var."

ALİ KOÇ YAPACAK DESELER...

"Türkiye'nin en büyük iki kulübünden birisi Fenerbahçe... Böyle bir yönetim, yönetilememe durumu, ne başı belli ne sonu... Nasıl çıkacaklar bu işin içinden bilmiyorum. Biri dese ki 'Ali Koç gelecek ve bunlar olsa', 'Ya git, o kadar da değil' derdik. Yani bir felaket senaryosu yazılsa bu kadar olmazdı. Emre Belözoğlu'larla bu iş olur mu emin değilim. Ali Koç'un 'Siz benim vizyonumu bilmiyorsunuz galiba' lafı, komik duruma geldi artık. İnşallah bir yerde toparlarlar."

FENERBAHÇE OLMADAN OLMAZ

Fenerbahçe olmadan Türk futbolunun keyfi kaçıyor. Bu sıkıntılı süreç uzarsa, kalıcı hale gelirse Türk futbolu dediğimiz gerçi ondan da bir şey kalmadı ama iyiden iyiye sıkıntıya girer.

FENERBAHÇE TARAFTARI NE YAPSIN?

"Fenerbahçe taraftarı olduğunu düşün, basketbola sarılmışsın, orada düşüş başlamış. Çok bel bağladığın Obradovic gitmiş, Obradovic'in gitme olasılığı da sezon başından beri konuşuluyor. Onun yedeği yok. Büyük hayallerle getirilen adam, Cocu'yla geliyor, postalıyorlar. Ersun Yanal geliyor, arkasından Ersun Yanal kovuluyor. Ondan sonra takımın başı yok. Ne yapalım? 'Emre'yi getirelim' Zico falan deniliyor, bit pazarında nur mu var? Aynı suda iki kez yıkanmaya kalkışmak..."

ALİ KOÇ ACİLEN SEÇİME GİTMELİ

"Spor adına üzücü bir şey. Bir şeyler ters gidiyor. Bunu gidermenin de bir yolu var, Fenerbahçe acilen seçime gitmeli. Ali Koç'un yönetimiyle bu işin olmayacağı açık. Yönetimde birkaç arkadaşı devam edebilir ama bunlarla gitmez. 15 kişilik yönetim kurulunda sabah akşamı birlikte geçirecek en az 5 veya 6 kişi olmalı. Bir an önce seçime gitmeli Ali Koç. Gitsin ve bir de onu denesin. Çünkü bu kadroyla gitmez bu iş."