Gündem
01 Mayıs 2012 17:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:36

FACEBOOK ARTIK HAYAT KURTARACAK!

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg ile şirketin COO'su Sheryl Sandberg, ABC için ortak kaleme aldıkları makaleyle Facebook'un son projesini dünyaya duyurdu.

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg ile şirketin COO'su Sheryl Sandberg, ABC için ortak kaleme aldıkları makaleyle Facebook'un son projesini dünyaya duyurdu: Organ nakli

Şimdilik sadece ABD’deki kullanıcılar için geçerli olacak uygulamayla ilgili olarak Zuckerberg ve Sandberg, “Bugünden itibaren zaman tüneline organ bağışçısı olduğunuzu, nerede, ne zaman ve neden organlarınızı bağışlamaya karar verdiğinizi de ekleyebileceksiniz. Eğer yaşadığınız yerde resmen kayıtlı bir organ bağışçısı değilseniz, sayfanızda resmi kayıt için link de bulabilirsiniz” denildi.

Facebook’un misyonunun dünyayı daha açık ve birbirine bağlı bir yer haline getirmek olduğunu ifade eden Facebook yöneticileri, paylaşılan dünyanın daha küçük ve daha iyi bir yer olduğunu ifade etti.

İkili, “Bir kişi bile diğerinin yaşadığı sorunların çözümünde büyük rol oynayabilir. Facebook’ta biz buna arkadaşların gücü diyoruz” yorumunu yaptı.(hürriyet)