Politika
25 Ara 2021 22:56 Son Güncelleme: 25 Ara 2021 22:57

Erken seçim mi geliyor? AK Parti'den üst üste seçim açıklamaları!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye birçok otoritere göre seçim sattı mahaline girdi.

 Seçimin erken mi yoksa zamanında mı yapılacağı yönündeki tartışmalar ise devam ederken; siyasi partilerin seçim mesajları da yoğunlaştı.

 ''DAHA BÜYÜK BİR BAŞARI SAĞLANACAK''

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı Danışma Meclis Toplantısı'nda konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Bu seçimlerde önceki seçimlere göre daha büyük bir başarı sağlanacaktır. Buradaki ruh dalga dalga Türkiye'nin dört bir yanına dağılacaktır'' açıklamasında bulundu.

 ''KILIÇDAROĞLU'NU BİR KEZ DAHA YANILTACAĞIZ''

''Zaman zaman çeşitli haberler yayılıyor. Türkiye şöyle krize girdi, AK Parti gidecek, Recep Tayyip Erdoğan zayıflayacak diye'' ifadelerini kullanan Çelik, ''Bunların hepsi onların temennisidir. Onun için siyasi olarak önü kapandı, ‘Muhtar bile olamaz' demişlerdi. Ne oldu, Türkiye'de olduğu gibi Gazianteplilerde cumhurbaşkanımızın arkasında durdular. Başbakan da oldu, Cumhurbaşkanı da oldu. Bir dahaki seçimlerde milletimizin teveccühüyle Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha yanıltacağız'' diye konuştu.

 ''HER TÜRLÜ KRİZE KARŞI GÜÇLÜ BİR ÇÖZÜM VARDIR''

Çelik ayrıca ''Cumhurbaşkanımıza saldıranları, AK Parti'yi hüsrana uğratmak isteyenleri bir kere daha hüsrana uğratacağız. Cumhurbaşkanımız döneminde Türkiye'de yapılan icraatlar Türkiye'yi yakın zamanda G-7'nin içerisine koyacaktır. Her türlü krize karşı cumhur ittifakında son derece güçlü bir çözüm vardır'' sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün Gaziantep'te yaptığı açıklamalarda seçimlerin 2023 yılında yapacağını belirterek; oy talep etmişti.