Politika
30 Eki 2019 16:16 Son Güncelleme: 31 Eki 2019 09:17

Erdoğan istedi, AKP'nin aykırı sesi Mustafa Yeneroğlu istifa etti

AK Parti Milletvekili ve MYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi doğrultusunda partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Erdoğan istedi, AKP'nin aykırı sesi Mustafa Yeneroğlu istifa etti

Bir süredir AKP politikalarına muhalefetiyle bilinen AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun önce partinin üst yönetim organlarından olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğinden daha sonra da AKP'den istifa ettiğini duyurdu.

Yeneroğlu, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Yeneroğlu, 2-3 yıldan beri parti içerisinde birçok huzursuzluklar yaşadığını, özellikle insan hakları ve demokrasi konusunda sıkıntı yaşadığını hem parti içinde hem de kamuoyuyla paylaştığını söyledi. 

İnsan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması konusunda partinin gerekli kurullarında eleştirilerini paylaştığını, son 2 MKYK toplantısına rahatsızlıklarının karşılık bulmadığını, düzelmeyeceğini düşündüğü için katılmadığını söyledi.

28 Ekim 2019 tarihinde de bu süreci çok fazla sürdürmenin makama karşı saygısızlık olacağını düşündüğünü belirten Yeneroğlu, istifasını Erdoğan'a verdiğini söyledi. 

Yeneroğlu ayrıca AKP'den de istifa ettiğini söyledi. Yeneroğlu "Bugün partimizin genel sekreteri Fatih Şahin beni genel merkeze davet etti, bu görüşmede gerekçelerimi ilettim. Sayın Genel Sekreter dostane bir ortam içerisinde bu görüşlerimi bildiklerini, bu çerçevede konunun MKYK’da da konuşulduğunu Erdoğan’ın AK Parti’den istifa etmemi istediğini bildirdi." dedi.