Gündem
19 Mayıs 2023 09:24 Son Güncelleme: 19 Mayıs 2023 09:41

Enver Aysever-Şahan Gökbakar tartışması büyüdü: 'Küfür ettireceksin kendine'

Komedyen Şahan Gökbakar ve gazeteci Enver Aysever, Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden tartışmaya girdi.

Komedyen Şahan Gökbakar ve gazeteci Enver Aysever, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun basın toplantısının ardından birbirlerine girdi.

Komedyen Şahan Gökbakar, gün içinde CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Gökbakar'ın kullandığı dili eleştiren Aysever ise paylaşımı alıntılayarak "Arkadaşınla mı konuşuyorsun Şahan?" dedi.

"BIRAK ARTIK KAĞITTAN CÜMLELER OKUMAYI"
Gökbakar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bir kere kağıttan okuma işini bir kenara bırak. Bu söylediklerini ilk turdan önce söyleyecektin. Senin videona terörist montajlayıp mitinginde oynatan iktidara aynı bu şekilde defalarca söyleyecektin. Teröristle kim işbirliği yapiyor, ne diyorsunuz siz diyecektin! Şimdi yapman gereken, hemen bakanlarını açıkla. HEMEN! 10milyon üstü sığınmacıyı yollayacak adamı iç işleri bakanı olarak açıkla. Kim olmalı çok belli... Açlıktan, yoksulluktan kırılan bu halkı ve bu bitmiş ekonomiyi konuş. Nasıl toparlanacak, bu ülkenin değerli ve YENİ! isimlerini açıkla. Kriz kapıda. Adalet ve Eğitimi kim toparlayacak isim ver... Bırak artık kağıttan jenerik cümleler okumayı! İsim ver, takımını açıkla ve harekete geç!"

"POPÜLER KÜLTÜR ÜNÜNE KAPILMAYIN"
Aysever ise Gökbakar'ın bu sözlerini alıntılayıp "Arkadaşınızla mı konuşuyorsunuz Şahan? Talimat veren bu dil, bu şımarıklık, son günlerde biraz siyasal meselelere merak sardınız diye, yaşça sizden büyük ve belki gelecek hafta cumhurbaşkanı olacak, milyonları temsil eden birine böyle seslenme hakkını, haddini verir mi? İçtenlikle laubalilik arasında ince çizgi vardır, size dost tavsiyemdir; sosyal medya gücüne, popüler kültür ününe kapılmayın." şeklinde cevap verirken Gökbakar'dan üst üste 2 paylaşım daha geldi.

"DOST TAVSİYESİYMİŞ... HADEEE!"
Tartışma sosyal medyada gündem olurken Gökbakar tartışmanın dozunu artırdı ve bir paylaşım daha yaparak "Yaaaaa hadiiiii enveeeer hadiiiiii...küfür ettirecen kendine bos yere... Dost tavsiyesiymiş... hadeee!!" ve "KENDINIZE GELIN ARTIK" sözlerini kullandı.

Enver Aysever, bunun üzerine Şahan Gökbakar'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak; "Hesabınızda kendinizi tanıttığınız yerde “insan”, “baba”, “komedyen” yazmışsınız. Çocuğunuzla mutlu ve sağlıklı yaşam dilerim. Güzel bir mirasınız olur umarım. Dostlukla." yazısını paylaştı.

"TV EKRANLARINDAN BANA HAKARETLER YAĞDIRIP, BURADAN DOSTLUK GEYİKLERİ YAPMA"
Şahan Gökbakar bu sefer Enver Aysever'e açtı ağzını yumdu gözünü; "Aklınca belden aşağı vuruyosun değil mi? Zavallı enver... Hazır senin gibi bir yandaş trol de bu resmi paylasmışken yazayım. Benim, önümüzdeki dönemlerde de Cumhurbaskanları ile fotografim olacaktır. Sn. Erdoganla da bir iki defa bir araya geldim ve fotoğrafım var. Her fotoğraf çektirdigim siyasetciyle siyasi görüşümün ayni olmasi mi gerekli? Makam ziyareti ettigim bir liderinin, her yaptigi siyaseti tamamen onaylamam mi gerekli? 24 yasinda unlu oldum, 42 yasındayim devleti hep Sn.Erdogan yonetti, daha fazla bile fotografim olabilirdi... Bu beni yalama mi yapar? Enver senle ben çok farkliyiz. O yuzden herkesi kendin gibi yalama zannettme...Tv ekranlarindan bana hakaretler yagdirip, buradan dostluk geyikleri yapma.Ailemle de ilgili bir daha agzini acma. Çoluguma çocuguma seninkinden cok daha güzel, haysiyetli ve onurlu bir soyad, sevgi ve gurur dolu bir miras birakacagimi dusunuyorum. Hadi bak isine CHP trolu!"

BİRBİRLERİNE HAKARET ETMEYE DEVAM ETTİLER
Aysever ve Gökbakar'ın tartışması devam etti. Bir habere yorum yazan Enver Aysever'e yorum yazan Gökbakar sert sözlerle yüklendi.