Gündem
26 Mar 2023 00:16 Son Güncelleme: 26 Mar 2023 00:24

Emniyet Müdürü, emniyet müdürünü dövdü! 'Ramazan'da sigara içiyor' iddiası olay!

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'den makamında dayak yediğini ileri süren 3. Sınıf Emniyet Emniyet Müdürü Metehan Muvaffak Yıldız, 3 günlük "İş görmez" raporu alıp savcılığa giderek İl Emniyet Müdürü İnci'den şikayetçi oldu.

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin, Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürü olarak görev yapan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Metehan Muvaffak Yıldız'ı Ramazan ayının ilk günü makam odasında darp ettiği öne sürüldü. Sözcü'nün haberine göre, Metehan Muvaffak Yıldız'ın başvurusu üzerine Seyhan Devlet Hastanesi'nde “Dayak Sonrası Muayene ve Gözlem” teşhisiyle yapılan genel adli muayene raporunda 3 gün iş görmemezlik raporu verildi.

Hakaretler edip dövdü, boğazımı sıkıp...

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürü Metehan Muvaffak Yıldız, kendisini hakaretlerde bulunarak dövdüğünü ve boğazını sıkarak darp ettiğini öne sürdüğü İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'den şikayetçi oldu.

Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürü Metehan Muvaffak Yıldız, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği, 2023/23261 sayılı soruşturma dosyasındaki ifadesinde olayı şöyle anlattı:

Pislik herif, milletten 100 milyar para almışsın!

- 23 Mart günü, saat 15.47 sıralarında Çukurova İlçe AK Parti binasının koruma kararını imzalatmak üzere elimde klasör ile Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin makam odasına silahsız olarak girdikten sonra klasörü masasına bıraktım.

- Makamda konuyu kendisine izah etmeye çalıştığım sırada aniden –Yanıma yaklaşma pislik herif, milletten 20-30-100 milyar para almışsın şerefsiz- diyerek önce sol ayağımı tekmeledi.

Boğazımı sıkıp, çeneme vurdu

- Sonra bir eli ile boğazımı sıkıp, diğer eliyle de çeneme vurdu. Ben ona herhangi bir şekilde fiili karşılık vermedim.

- Ben böyle bir şey yapmadım, varsa soruşturun. Soruşturma sonucunda haklılığım ortaya çıkacaktır diyerek odadan çıkmak üzere klasörü alamadan kapıya doğru gittim.

- Bu arada müdür bey bana hitaben, Ben senin hakkında bir şekilde soruşturmayı açarım ve seni de buradan 34. madde kapsamında gönderirim dedi.

Dayak yiyince klasörüm odasında kaldı

- Bunun ardından kapıyı açan korumaları ve özel kalem müdürü beni dışarı çıkardılar. Korumaların oradan hızla uzaklaşmamı işaret etmeleri üzerine oradan koşarak ayrıldım. İçeride kalma sürem ancak 5-6 dakikadır.

- Ben dayak yememiş olsaydım klasörümü de alıp çıkardım. Oysa olay nedeniyle klasörüm makam odasında kalmıştır. Olaydan sonra eşimi aradım, durumu anlattım.

Eşim gelip arabayla aldı, hastaneye gittik

- Eşim beni araba ile aldı. Eşimle beraber Seyhan Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporumu aldım.

- Bana iftira atarak, suç uydurarak darbeden, haysiyetimle oynayan, kanunları uygulamak yerine hakaret eden, küfür eden İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'den şikayetçiyim.

- Müdürün makam katına girdiğimden ve dayak yedikten sonra makam katından ayrılışımı gösterir şekilde kamera kayıtlarının celp edilmesini istiyorum. Orada olanların tanık olarak beyanlarının alınmasını istiyorum.

Karısından şok iddia! Oruç tutmadığı için

Sözcü'nün konuyla ilgili görüşlerini almak Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin soruları cevapsız bıraktığı belirtilirken, dayak yediğini iddia eden Metehan Muvaffak Yıldız'ın eşi Aynur Yıldız'dan ise şok iddialar geldi. Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin son dönemde eşine yoğun mobing uyguladığını anlatan Aynur İnci, konunun asıl nedeninin savcılığa yansımayan farklı bir ayrıntıda gizli olduğunu söyledi. Aynur Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

- Olay Ramazan ayının ilk oruç günü yaşanıyor. Eşim oruç tutmamaktadır. Kendisinin bana anlattığına göre Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin makam odasına, dışarıda bir sigara içtikten sonra giriyor.

- Kendisinin oruç tuttuğunu bildiğimiz Emniyet Müdürü Doğan İnci bu kokuyu alınca öfkeleniyor ve eşime önce ağzın leş gibi kokuyor, hemen yanımdan uzaklaş dedikten sonra vurmaya başlıyor.

- Daha sonra farklı konuları da bahane ederek eşimi darp etmeyi sürdürüyor. Yani olayın asıl nedeninin, müdür beyin, eşimin oruç tutmamasına ve üzerindeki sigara kokusuyla odasına girmiş olmasına sinirlenmesinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

Eşinin mesleğinin gereği olarak uzun yıllardır terör ve suç örgütleriyle mücadele ettiğini, bir dönem karşısında olduğu FETÖ'nün de hedefi haline geldiklerini, eşinin ve kendisinin telefonlarının FETÖ mensubu  kişilerce dinlendiğin tespit edildiğini aktaran Yıldız şunları söyledi:

- Eşim 50 yaşında ve üç çocuk babasıdır. Çocuklarından büyüğü uzman doktor, küçüğü diş hekimliği öğrencisi, en küçüğümüz de beş yaşındadır.

- Eşim bu yaşta ve bu kadar hizmetten sonra; mesleğinin gerektirdiği temel sorumlulukların aksine hak, hukuk ve adalet kavramlarına tamamen aykırı bir şekilde hareket eden il emniyet müdürünün insanlık onurunu ayaklar altına alan şiddetine maruz kalmıştır.

- Eşim bu dayağın üzerine, il dışına atanmakla ya da meslekten uzaklaştırmakla da tehdit edilmektedir.

- Emniyet Müdürünün, eşimin aleyhine tanıklık yapanların arkasında olduğunu vurgulayıp, eşimin borç aldığı yönünde personelden ifadeler toplamaya çalıştığını duyuyoruz.

- Şunu özellikle belirtmek isterim ki, emniyet müdürünün eşimin personelinden borç para aldığı iddiaları tamamen yalandır ve olay gününe kadar bu konuda hakkında açılmış hiçbir soruşturma olmadığı gibi hiç kimseye de tek kuruş borcumuz bulunmamaktadır.

- Öte yandan neyle suçlanırsa suçlansın 50 yaşındaki emniyet müdürü bir insan, amiri tarafından makamında nasıl dövülür, bu ülkemiz için nasıl utanç verici bir hadisedir inanın aklım hiç almıyor.

- Eşim, onuru ve şerefi için bu şahıstan şikayetçi olmuştur. Emniyet Müdürü Doğan İnci ile bu yaptıklarından dolayı hukuk çerçevesindeki mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek ve yaptıklarının hesabını kanunlar nezdinde soracağız.