Gündem
09 Ara 2010 16:47 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:52

DİYARBAKIR CEZAEVİ FİLM OLUYOR! BAŞROLLERİNDE KİMLER OYNAYACAK?

Diyarbakır Cezaevi'nde yaşanan işkencelerin anlatıldığı ilk sinema filminin çekimlerine önümüzdeki hafta başlanıyor.

Diyarbakır Cezaevi'nde yaşanan işkencelerin anlatıldığı ilk sinema filminin çekimlerine önümüzdeki hafta başlanıyor. Cezaevinde yaşananların anlatılacağı 'Bir Daha Olmasın' isimli filmde Tarık Akan ve Tuncel Kurtiz de rol alacak.

Çekimlerinin bir ayda tamamlanması hedeflenen ve önümüzdeki hafta çekimlerine başlanacak olan filmin yönetmeni Abdulbaki Arslan, "Dönemin tanıkları ile bu cehennemi anlatmaya çalışacağım. Bunu beyazperdeye aktaracağız. Filmi kısmen cezaevinde çekeceğiz. Kültür Bakanı ile görüştük, gerekli izinleri aldık. Filmi bir ay gibi sürede tamamlamayı düşünüyoruz. Film uluslararası film festivallerinde gösterildikten sonra 27 ülke ile aynı anda Türkiye'de vizyona girecek" dedi.

DÜNYANIN EN KÖTÜ 10 CEZAEVİNDEN BİRİ
Filmin yapımcısı Ebru Arslan da, dünyanın en kötü 10 cezaevi arasında bulunmasıyla adını duyuran Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde 1980 darbesiyle suçlu suçsuz demeden uygulanan vahşetin halen konuşulduğunu belirterek, "Bu film, yaşananların bir daha olmaması adına tarihe not düşecek" dedi.

Yaklaşık bir yıl sonra vizyona girecek olan filmde Tarık Akan, Nejat İşler, Erkan Petekkaya, Tuncel Kurtiz, Bülent İnal, Veysel Bulut, Fikret Kuşkan, Şerif Sezer ve Selin Işıl gibi oyuncuların rol alacağı öğrenildi.