Politika
01 Eyl 2023 08:28 Son Güncelleme: 01 Eyl 2023 08:28

CHP’li başkandan yeniden adaylık sinyali!

Görev süresini değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yapacak daha çok işin olduğunu belirterek, "İzmir’i tekrar bir dünya kenti yaparak, bu şehrin ürettiği refahın adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak daha çok projemiz var" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ağrı Dernekleri Konfederasyonu Ege Bölgesi İzmir Başkanlığı’nı (AĞKON) ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, görevde olduğu süre boyunca yaşanan gelişmeleri de değerlendirdi.

5 yıl içerisinde çok büyük felaketler, büyük travmalar yaşadıklarını dile getiren Soyer, "Orman yangınları, pandemi, deprem. Hepsini üst üste yaşadık. Şimdi de ekonomik kriz, siyasi kriz, seçimler. 5 yıl önce vaat ettiklerimizi büyük ölçüde tamamlamış olsak da yüzde 20 civarında yapamadıklarımız var. Önce onları tamamlamak isterim" ifadelerini kullandı.

Yapacak daha çok proje olduğunu vurgulayan Soyer, "O nedenle diliyorum ki bir dönem daha nasip olursa, bütün bunları tamamlamak isterim. 'Sakin sulardan iyi kaptan çıkmaz' diye bir söz var. Benim görev sürem de o kadar dalgalı geçti ki. İzmir’i tekrar bir dünya kenti yaparak, bu şehrin ürettiği refahın adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak daha çok projemiz var. Bunları yapmaya gayret edeceğiz" şeklinde konuştu.

ETİKETLER
#chp #tunç soyer #izmir