Politika
16 Mayıs 2024 09:54 Son Güncelleme: 16 Mayıs 2024 10:17

‘Erdoğan en az 5 ismi görevden alacak’ iddiası! AK Parti’de ‘değişim’ sert olacak…

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, en az 5 genel başkan yardımcısını görevden alacağı öne sürüldü. Öte yandan değişimin yalnızca partimi yönetimi ile sınırlı kalmayacağı Kabine ve Saray yönetiminde de değişiklikler olabileceği kaydedildi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nden mağlubiyetle ayrılan ve 22 yıl sonra Türkiye genelinde ikinci parti konumuna gerileyen AK Parti’de ‘değişimin’ nasıl olacağı merakla bekleniyor.

Kulislerde, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye köklü bir değişiklikle gitmek için düğmeye bastığı iddia edildi.

ERDOĞAN 'FORMAT' ATACAK

Türkiye gazetesinin haberine göre, Erdoğan’ın parti yönetimi ve bürokraside ‘format’ atacağı öne sürüldü.

EN AZ 5 GENEL BAŞKAN DEĞİŞECEK

Bu kapsamda, parti kaynakları genel merkezde en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı, yerine atanacak isimlerle kongre sürecinin yürütüleceği ifade etti.

KABİNE VE SARAY'DA DA DEĞİŞİM

Öte yandan değişimin parti yönetimi ile sınırlı kalmayacağı Kabine ve Saray bürokrasisinde de değişiklikler olabileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı politika kurulları ile başdanışmanların sayısının düşürüleceği, politika kurullarının yapısında da değişiklikler olacağı belirtildi.