Politika
21 Tem 2021 23:06 Son Güncelleme: 21 Tem 2021 23:11

CHP lideri Kılıçdaroğlu Erdoğan’a karşı sessizliğini bozdu! ‘Misak-ı Milli kim, sen kim?’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlamış, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünyaya seslendiği mesajına ilişkin konuşmuştu.

“Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum' diyor ama bir defa Kuva-yi Milliye ruhundan haberi yok” diyen Erdoğan, “Misak-ı Milli nedir? Neyi kapsıyor? Bunu bir öğrenmesi lazım. O 'göndereceğim' diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YANIT GELDİ

Erdoğan'a Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli'yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ayrıca “İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro’lara teslim olmayacak yöneticiler eksik” diye yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söz konusu paylaşımları şöyle: