Medya Günlüğü
30 Ara 2020 13:55 Son Güncelleme: 30 Ara 2020 13:57

Cem Küçük'ten muhalif medyaya "yandaşlık" soruları

Cem Küçük; Fox TV, KRT, Halk TV, Tele 1 gibi muhalif kanalların diğer yayın organlarında çalışan gazetecilere "yandaş" demesine ilişkin bazı sorular yöneltti.

Google Haberlere Abone ol

Cem Küçük, muhalif medyaya takınılan "diğerleri yandaş" tavrını eleştirdi. Küçük, Fox TV, KRT, Halk TV, Tele 1 gibi kanallara "Peki ben size sorayım: Siz tarafsız mısınız?.. CHP, İyi Parti ya da HDP'yi eleştirebiliyor musunuz?" diye sordu. İşte yazıdan detaylar:

"Malum Fox TV, KRT, Halk TV, Tele 1 gibi yayınlar muhalif televizyonlar. Buralarda program yapan onlarca gazeteci var. Hükûmeti destekleyen medya organlarını muhalifler eleştiriyor. Etkili olamamakla, tarafsız yayın yapmamakla, hükûmeti kollamakla itham ediyorlar. Peki ben size sorayım: Siz tarafsız mısınız?.. CHP, İyi Parti ya da HDP'yi eleştirebiliyor musunuz? Mesela tecavüz ve taciz iddialarıyla ilgili hangi haberleri yaptınız? Yaptıysanız gösterin!.. Selahattin Demirtaş'ın 6-7-8 Ekim Kobani olaylarındaki rolüyle ilgili en ufak bir tenkidiniz oldu mu? "AK Parti'ye oy vermeyen öğretmenler o camiaya ait değildir" sözünü eleştirdiniz mi? CHP'li belediyelere tek laf söyleyebiliyor musunuz?"