Gündem
31 Ara 2013 09:41 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:51

Bünyamin Aygün için imza kampanyası; Bir imza da sen at!

Suriye'de kaçırılan Milliyet muhabiri Bünyamin Aygün'ün serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

34 gün önce Suriye'de kaçırılan Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün'ün serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.
 
Suriye'de görevi başındayken kaçırılan Aygün için Dışişleri Bakanlığı'nın bir an önce devreye girmesi talep edildi.
 
İmza metninde, bölgeden gelen bilgilerin Aygün'ün El Kaide bağlantılı unsurlar tarafından kaçırıldığını gösterdiği belirtilerek Türkiye'nin iç gündeminde yaşananların kamuoyunun Aygün'e ilgi göstermesini engellediği belirtildi.
 
'Gazeteciler dünyanın her yerinde toplumu bilgilendirmek için kamu görevi yapmaktadır. Bünyamin Aygün de Suriye'de bu görevi ifa etmiştir. Başına gelenler sonrasına kamunun da kendini bilgllendirmek için savaş bölgesine giden Aygün'ü yalnız bırakmaması gerekmektedir. Keza Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı bir an önce devreye girerek serbest bırakılmasını sağlaması gerekir. 
 
Bu süreçte sonuç alınması için elbette yalnız hükümetin ya da toplumun çaba sarf etmesi yeterli olmayacaktır. Gazeteciler de gazetecilik örgütleriyle birlikte sokağa çıkmalı ve meslektaşları Bünyamin Aygün'ün serbest bırakılması için yüksek sesle dünyaya çağrıda bulunmalılar.
 
Bünyamin Aygün'ün serbest bırakılması basın özgürlüğü açısından da önemli bir adım olacaktır.'

İMZA VERMEK İÇİN TIKLAYIN