Dünya
19 Şub 2021 16:01 Son Güncelleme: 19 Şub 2021 16:02

Bill Gates'ten üçüncü doz uyarısı!

Microsoft’un kurucusu olan ve Covid-19 aşısı için vakfı aracılığıyla destek sağlayan Bill Gates, mevcut aşıların Güney Afrika ve Brezilya mutasyonlarına karşı daha az etkili olduğu haberlerinin ardından üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

CNN Türk'ün haberine göre; Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates'in Covid-19 ile ilgili açıklamalarına bir yenisi eklendi.

Eşi Melinda Gates ile birlikte kurdukları Bill & Melinda Gates vakfı ile pek çok firmanın aşılarına maddi destek sağlayan milyarder, COVID-19 mutasyonları ile ilgili mevcut aşıların yetersiz kalabileceğini belirtti.

Gates, özellikle Güney Afrika ve Brezilya mutasyonlarına karşı mevcut aşıların daha az etkili olduğu araştırmalarının çıkması üzerine, üçüncü bir doza ihtiyaç duyulabileceğini vurguladı.

CBS kanalına konuşan Gates, “Şimdiki tartışma aslında, mevcut aşının süper yüksek bir haline mi, tamamen aynı olan üçüncü bir doza mı yoksa modifiye edilmiş başka bir aşıya mı ihtiyacımız var?" dedi.