Spor
02 Haz 2015 10:30 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:37

Beşiktaş'a Arena darbesi! Mühür vuruldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çatı projesinde yüksekliğin aşıldığı gerekçesiyle çalışmaları durdurdu.

Beşiktaş'a göre ise yükseklik, Anıtlar Yüksek Kurulu'nun onay verdiği rakamın 1.3 metre altında.

Beşiktaş taraftarlarının sabırsızlıkla bitmesini beklediği Vodafone Arena'nın Eylül ayına yetiştirilmesi için yönetim yoğun şekilde çalışıyor. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çatının projede belirtilenden daha yüksek olduğunu iddia ederek yapımı resmen durdurdu.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; belediyeden stada giden yetkililer, inşaatın durdurulması için resmi bildirimi yaptı. Peki gerçek durum ne? Anıtlar Yüksek Kurulu’nun Vodafona Arena Stadı’nın çatı yüksekliği için izin verdiği oran 34 metre. Buna rağmen çatının yüksekliği inşaat bittiğinde 32 metre 70 santimetre olacak. Yani sahip olduğu hakkın 1 metre 30 santimetre altında. Buna rağmen çatının yüksek olduğunun belirtilip, çalışmanın durdurulması siyah-beyazlı kulüpte şaşkınlık yarattı.

15 TEMMUZ'DA MONTAJ BAŞLIYOR

Diğer yandan statta çalışmalar devam ediyor. Bir yandan yetkililerle yaşanan sıkıntı aşılmaya çalışılırken, diğer yandan da çatının montaj çalışmaları zemin üzerinde sürdürülüyor. Yurt dışından alınan ve çatıda kullanılacak kablolalar da gümrüğe giriş yaptı.

Kulüp, her şey planlandığı gibi giderse 15 Temmuz’da çatı kablolarını çekecek. Bu durumda da zeminde çimlendirme çalışmalarına başlanacak ve stat Eylül ortasında açılışa hazır hale getirilecek. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, son mali genel kurulda Vodafone Arena’yı 15 Eylül’de açmaya gayret edeceklerini açıklamıştı.