Gündem
19 Mar 2020 14:56 Son Güncelleme: 19 Mar 2020 16:49

Başhekimlik açıkladı: Aytaç Yalman koronavirüsten öldü

Başhekimlik’ten yapılan açıklamaya göre “Eski kara kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti, eşi de korona virüs nedeniyle tedavi altında…” denildi.

Başhekimlik açıkladı: Aytaç Yalman koronavirüsten öldü

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (eski GATA) hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman hakkında başhekimlik açıklamada bulunuldu. Başhekimlik, "Aytaç Yalman'ın corona virüs nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuştur" ifadelerini kullandı.. Aytaç Yalman'ın eşi de koronavirüs tedavisi görüyor.

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (eski GATA) hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman'ın koronavirüsten öldüğünü iddia etmişti.

SON BİR AY İÇİNDE İRAN'A GİTTİ

Konuyla ilgili gelişmeleri NTV ekranlarında aktaran muhabir Yağız Şenkal, Aytaç Yalman'ın yaklaşık bir ay önce koronavirüsün hızla yayıldığı İran'a gittiği yönünde iddiaların olduğunu belirtti.

İRAN'DA SON DURUM

Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı İran, karantina önlemleri almamakta direniyor. 

İran Sağlık Bakanlığı, dün itibarıyla ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybının 1135'e yükseldiğini, vaka sayısının ise 17361 olduğunu açıklamıştı.