Televizyon
01 Ara 2020 09:07 Son Güncelleme: 01 Ara 2020 09:52

Arabeskin kralı Ferdi Tayfur'a şok suçlama!

Ferdi Tayfur'un yeğeni Aydoğan Tayfur, UçanKuş TV'nin canlı yayınına konuk oldu.

Google Haberlere Abone ol

Aydoğan Tayfur, 'Ben de Özledim' şarkısının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu, amcası Ferdi Tayfur'un 'fikir ve emek hırsızlığı' yaparak eserine el koyduğunu iddia etti.

Aydoğan Tayfur, 'Ben de Özledim' şarkısının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu savundu. Aydoğan Tayfur, amcasının '’Bir aileye bir Ferdi Tayfur yeter'’ diyerek kendisinin önünü kestiğini ileri sürdü.

'HER ŞEYİ YAP, MÜZİKLE KARŞIMA ÇIKMA'

UçanKuş TV'nin canlı yayınında konuşan Tayfur ayrıca, amcasının kendisinin ilerlemesini istemediğini iddia etti. Tayfur, ''Amcam her şeyi yap, ama müzikle karşıma çıkma' dedi' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Aydoğan Tayfur benzer iddiaları 3 yıl önce de ortaya atmıştı. Ferdi Tayfur ise ‘Ben de Özledim' şarkısının kendisinin olduğunu iddia eden yeğeni Aydoğan Tayfur için, 'Onu ben okuttum, üstünde emeğim çoktur. Nasıl çıkıp 'benim bestem' diyebilir? 'Ben de Özledim' bestesini 35 yıl önce tertemiz hislerimle yaptım. Meyve veren ağaç taşlanır gündemde olmak için böyle bir iddia çıkardı. Aydoğan'ın soyadı Tayfur değil, benim soyadımı kullanıyor. Sahnelerde Aydoğan Tayfur. Üvey abimin oğlu kendisi. Benim sesimi de taklit ediyor. Yetenekli olsa bir beste yapardı'’ demişti.