Teknoloji
05 Nis 2021 17:38 Son Güncelleme: 05 Nis 2021 17:39

Amazon'dan pet şişeye idrar itirafı!

Amazon, kuryelerin mesai saatlerinde zor şartlar altında çalıştığını ve tuvalete gidemeyip pet şişelere idrarlarını yaptıklarına ilişkin iddialar kabul etti.

Google Haberlere Abone ol

ABD’de Amazon şirketinin çalışanları zor şartlar altında çalıştıklarını söyleyerek tuvalete gidemeyip pet şişeye idrarlarını yaptıklarını duyurdu.

ABD’de Demokrat Partili siyasetçi Mark Pocan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çalışanlara saatte 15 dolar ödemek sizi ilerici bir iş yeri yapmaz. Üstelik siz sendikaya karşı bir tutum sergileyip çalışanların pet şişeye idrarlarını yapmaya zorlarken" ifadelerini kullandı.

Amazon'un resmi Twitter hesabından verilen yanıttaysa "Bu doğru olsa, kimse bizim için çalışmazdı" denildi.

ÖZÜR DİLEDİLER

Ancak Amazon bu açıklaması için özür diledi ve sürücülerin pet şişelere idrarını yaptığını kabul etti. Amazon News sitesinde yayınlanan özürde Amazon, paylaşımlarının yanlış olduğunu kabul etti. Paylaşımda, yaşananlardan dolayı mutsuz olduklarını ve Pocan’a bir özür borçlu olduklarını kabul eden şirket, ‘büyük bir sürücüsü kitlesi olduğunu ancak bu konuda onlara odaklanmak yerine merkezlere odaklandıklarını, bu birimlerde düzinelerce tuvalet olduğunu ve çalışanların istedikleri zaman tuvalete gitmekte özgür olduklarını’ aktardı.

Amazon yayınladığı açıklamada, sürücülerin çoğunlukla trafikte ve kırsal yollarda bulunmaları nedeniyle tuvalet bulmakta güçlük çektiklerini ve pandemi sırasında umumi tuvaletlerin kapalı olmasının da sorunu daha da kötüleştirdiğini belirtti.

Şirket, yayınladığı özürde bu durumun uzun süredir devam eden, endüstri çapında bir sorun olduğunu ve Amazon’a özgü olmadığını, ancak şirket olarak bunu çözmenin yollarını arayacaklarını da söyledi.