Medya
05 Ara 2022 08:42 Son Güncelleme: 05 Ara 2022 08:50

Hakan'dan Necmettin Batırel'e Daron Acemoğlu tepkisi: Ne kadar ayıp, ne kadar ırkçı, ne kadar çirkin

"Kılıçdaroğlu'nun vizyon belgesini FETÖ'nün övdüğü ermeni Daron Acemoğlu hazırlamış kan çekmiştir" ifadelerini kullanan "Şakkadanak" çıkışıyla bilinen ekonomist Necmettin Batırel'e bir tepki de Ahmet Hakan'dan geldi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel'in CHP'nin vizyon belgesi ve dünyaca ünlü ekonomist Prof. Dr. Daron Acemoğlu'na yönelik paylaşımına tepki gösterdi.

Hakan, yazısının "Tadını kaçırdın Necmettin Bey" başlıklı yazısında şunları kaydetti:

"CHP’ye danışmanlık yapacağı duyurulan Daron Acemoğlu’nu eleştireceğim diye şöyle bir paylaşım yapmış Necmettin Batırel:

'Kılıçdaroğlu’nun vizyon belgesini FETÖ’nün övdüğü Ermeni Daron Acemoğlu hazırlamış, kan çekmiştir.'

Ne kadar ayıp. Ne kadar ırkçı. Ne kadar ötekileştirici. Ne kadar çirkin.

Yıllar önce Özgür Demirtaş ile çıktığı Tarafsız Bölge’deki sözleri nedeniyle çok uzun bir süredir eğlenceli videoların kahramanı haline gelen Necmettin Batırel’i hep tebessümle anıyordum.

Ama bundan sonra kaşlarımı çatarak anımsayacağım kendisini.

Ne demek kan çekmiştir?

Yahu bu ülkede geçen sene Ermeni bir kaymakam atandı bir ilçeye. Batırel’in kafasıyla yapılmadı o devrim. Bambaşka bir kafayla yapıldı.

Markar Esayan diye AK Partili Ermeni bir milletvekili vardı. Genç yaşta hayatını kaybetti. Hâlâ AK Parti tarafından çok büyük bir özlemle ve saygıyla anılıyor.

Markar Esayan’ı özlemle anan AK Parti ve Necmettin Bey’in bu çirkin yaklaşımı... Asla uzlaşmaz.

Uzlaşmamalı."