Medya Günlüğü
17 Eki 2019 13:39 Son Güncelleme: 17 Eki 2019 14:04

Dilipak'tan kıyamet rivayetleri! Kâbe’ye saldıracaklar, Hatay vurulacak

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, dünyanın sonunu getirecek savaşın; içinde Türkiye'nin de bulunduğu bu coğrafyada yaşanacağını ileri sürdü.

Dilipak'tan kıyamet rivayetleri! Kâbe’ye saldıracaklar, Hatay vurulacak

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Kıyamet coğrafyası' başlıklı bugünkü yazısında "Bu coğrafya aynı zamanda ilk kanın döküldüğü ve son kanın döküleceği, tarihin başladığı ve tarihin nihayet bulacağı bir coğrafyadır." diye yazdı. 

"HAHAMBAŞI 'NEDEN KIYAMETİ GECİKTİRİYORSUNUZ' DİYE NETANYAHU'YU FIRÇALADI"

Hadislerden ve İslam tarihinden örnekler veren Dilipak "Hatırlayın, ABD Irak’a girdiğinde Bush, Amerikan ordusunu “Mesih’in ordusu” olarak selamlamış, “Armageddon’u görecek nesil bizler olacağız”  demişti;  Bir  hahambaşı ile Netanyahu konuşurken de, “Tanrıyı kıyamete zorlama” fikrinde olan  hahambaşı, barış görüşmeleri ile vakit kaybedildiğini düşünüyor ve ‘neden kıyameti geciktiriyorsunuz’ diye Netanyahu’yu fırçalıyordu." ifadelerini kullandı. 

"İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN BU RİVAYETLERİN DİNİ ARKA PLANI VAR"

"Bu anlattıklarıma ve anlatacaklarıma ister inanın ister inanmayın, bu rivayetlerin, dini, mezhebi, esoterik bir arka planı var." ifadelerini kullanan Dilipak "Girdiğiniz coğrafya zamanın büküldüğü, “zaman içinde zaman”ın yaşandığı, Mehdi, Mesih, Deccal’lerin sokaklarında dolaştığı, Dabbetül arz’ın ve Yecüc-Mecüc’ün hayat bulacağı bir coğrafya." diye yazdı. 

"KABEYE SALDIRACAKLAR HATAY VURULACAK"

Dilipak yazısının devamında şu ifadeleri kullandı;

Bu rivayetlerde İsrail’in Suriye’ye girmesinden söz edilir. Bu rivayete göre İsrail Suriye’yi vuracak. Suriyeliler Türkiye’ye kaçacak. Kushner bölgede boşuna dolaşmıyor. Kendine yeni dostlar edinmiyor. Dahlan’lar, Kahtani’ler, Veliahd prensler kendi cehennemlerine sırtlarında odun taşımaya devam ediyorlar. Bu rivayetlere göre İsrail daha sonra Medine’yi de bombalayacak. Kâbe’ye saldıracaklar. Filistin ve Lübnan’dan sonra Türkiye’yi de vuracaklar. Hatay vurulacak. Amik ovası kan gölüne dönecek.

Yunan batımızdan saldıracak, Hristiyanlar İskenderun’a asker çıkaracaklar, İstanbul saldırıya uğrayacak.. Tabii bu merhalede Türkiye’nin bütün ittifakları ve anlaşmaları sona ermiş olacak. Uzatmayayım kanlı bir mücadeleden sonra zafer! Ve zafere giden yolda, ehli kitaptan birtakım insanlar kendi yöneticilerine isyan edip, Müslümanların yanında yer alacak ve bir kısmı da ihtida edecek.

Bakın, bunlara inanın ya da inanmayın, hatta ateist de olabilirsiniz. Bu coğrafya ile ilgili fikir üretirken, hesap, plan yaparken bu şuuraltını bilin. “Yuhanna vahyi”ni okumadan ne İzmir’e gidin, ne Hatay’a. Şam’a, Filistin topraklarına uğramayın bile. Hristiyanların bu coğrafya hakkındaki şuur ve şuuraltlarına yön veren geleceğe dair hükümleri aklınızın bir kenarında tutmadan bu bölgede olup-bitenleri anlayamazsınız. Fikir üretenden karar verene, yönetene kadar bu böyle. Trump, Kraliçe, Papa, Patrik, Putin, Netanyahu ya da İran yönetiminin şuuraltını anlamak istiyorsak okumamız gereken metinler var.