Teknoloji
12 Mayıs 2021 13:35 Son Güncelleme: 12 Mayıs 2021 13:39

ABD'den Facebook'a Instagram çağrısı!

ABD’de 44 eyalet başsavcısı Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'e mektup yazarak çocuklar için Instagram planından vazgeçmesini istedi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, çocuklara daha güvenilir bir ortam sağlamak için yeni çalışmalar yürütüyor.

ABD'DEKİ EYALETLERDEN MARK ZUCKERBERG'E MEKTUP
ABD’de 44 eyalet başsavcısı Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'e mektup yazarak çocuklar için Instagram planından vazgeçmesini istedi.

Eyalet başsavcıları kaleme aldıkları mektupta, önerilen platformun çocuklara zarar verebileceği konusunda Zuckerberg'i uyardı ve sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri dile getirdi.

Mektupta, "Sosyal medya kullanımı, sosyal medya hesabına sahip olmanın zorluklarını aşacak donanıma sahip olmayan çocukların sağlığı ve refahı için zararlı olabilir. Küçük çocukların aileleri ve arkadaşlarıyla bağlantı kurabilecekleri daha güvenli pek çok yol var." ifadeleri kullanıldı.

Bir Facebook sözcüsü, şirketin Instagram'ın çocuk sürümünü geliştirirken kanun koyucular ve düzenleyicilerle birlikte çalışacağını, çocukların güvenliğine ve mahremiyetine önem verdiklerini söyledi.

HENÜZ PLANLAMA AŞAMASINDA
Herhangi bir reklam içermeyecek ve 13 yaşın altındaki çocuklar için geliştirilecek Instagram sürümünün, daha planlama aşamasında olduğu belirtiliyor.