Medya
21 Mayıs 2021 18:32 Son Güncelleme: 22 Mayıs 2021 10:50

AA muhabirinin sorusu bakanları şoke etti! İsmi şaibeli Süleyman Soylu...

AA muhabiri Musab Turan’ın Varank ile Pakdemirli’ye Soylu ile ilgili sorduğu sorular olay oldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsünü ziyaret etti.

Ziyaretin ardından iki bakanın birlikte yaptıkları basın toplantısına , Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sedat Peker ile ilgili soruları damga vurdu.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı video ile Süleyman Soylu'yu hedef alan Sedat Peker ile ilgili sorular soran gazeteci Musab Turan, "3,5 yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan utanıyorum sizlerin çocuklarınız yok mu?" diye sordu. 

AA muhabiri Turan, Varank ve Pakdemirli’ye, "Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?

Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Açıklaması sizi tatmin etti mi?

Sayın Bakanım, üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” sorularını yöneltti.

BAKAN VARANK: "SEN ŞOV YAPMAK İSTEMİŞSİN..."

Anadolu Ajansı muhabirinin salonu buz kestiren sorusu karşısında sakin bir tavır sergileyen Bakan Varank şöyle konuştu: 

“Sen maskeli balo yapıyorsun. Üç buçuk yaşındaki bir çocuğu bu kadar siyasi konularla ilişkili... Sen şov yapmak istemişsin ben cevabını vereyim. AK Parti iktidarının en büyük özelliği Türkiye'de her türlü illegal yapıyla mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değil.

Bir takım gayriciddi insanların, yasal olmayan işlere bulaştığı kamuoyunda herkes tarafından bilinen insanların açıklamalarını dikkate alıp, eğer Türkiye Cumhuriyeti devletinin bakanlarının resmi açıklamalarını ciddiye almıyorsanız orada problem var demektir.”

“Bu ifadelerinizi hoş bulmadığımı tekrar söylemek istiyorum. AK Parti'nin illegaliteyle işi olmaz” diyen Varank, “Türkiye'den kaçmış, illegal faaliyet içerisinde olduğunu geçmişten beri kamuoyunun da bildiği bir insanın açıklamalarına göre siyaset yapılmaz. Biz siyasetimizi millete hizmet için yapıyoruz” diye konuştu.

İşte o görüntüler;

KEMAL ÖZTÜRK ZAMANINDA AA'YA GİRMİŞ 

Musab Turan, Kemal Öztürk döneminde açılan Anadolu Ajansı Haber Akamedisi'ni 2011-2012 yılları arasında bitirerek AA bünyesine katıldı. 9 yılı aşkın süredir Anadolu Ajansı'nda görev yapan Turan'ın polis olan abisi Talha Turan hakkında Elazığ'da görev yaparken FETÖ dolayısıyla ihraç kararı alındığı öğrenildi.

Bakan Varank ile Bakan Pakdemirli'ye yönelttiği sorusunu kayda alan Turan, bunu önce Instagram hesabından paylaştı, daha sonra sildi.

İSMAİL SAYMAZ: GAZETECİ BU ŞEKİLDE SORU SORMAZ

Gazeteci İsmail Saymaz, bir gazetecinin bu şekilde soru sormayacağını belirterek, "İşin içinde başka hesap olmalı" dedi.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

AA'dan yapılan açıklamada, bakanlara Sedat Peker hakkında soru soran Musab Turan'ın terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması için Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulduğu belirtildi. Turan'ın iş akdinin feshedildiği açıklandı.