Gündem
07 Mayıs 2019 09:27 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2019 09:42

YSK’nin İstanbul kararına ünlü isimlerden tepki!

YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik kararıyla ilgili ünlüler sosyal medyadan paylaşımlarda bulunarak tepkilerini ifade ettiler.

YSK’nin İstanbul kararına ünlü isimlerden tepki!

YSK'nin İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik kararıyla ilgili ünlüler sosyal medyadan paylaşımlarda bulunarak tepkilerini ifade ettiler.

Armağan Çağlayan, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararını tepki gösterdi.

Armağan Çağlayan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından YSK’nın İstanbul kararına şu tepkiyi gösterdi:

“İnanılır gibi bir karar değil. Sandık başkanlarının kanuna uygun olarak atanmamış olması, nasıl sadece Büyükşehir belediye başkanlığı sonucunu etkiliyor!

O zaman tüm seçimin iptal olması gerekir. İlçe belediyelerinin de, muhtarlığın da, hepsinin yenilenmesi gerekir!”

 

AYLİN ASLIM: SİZDEN ALA DIŞ GÜÇ MÜ VAR?

Ünlü sanatçı Aylin Aslım, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararına tepki gösterdi.

Aylin Aslım sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından şu açıklamayı yaptı;

“Milyonlarca insanın oyunu hiçe sayan, seçimin teminatı YSK'ya utanmazca elini kolunu sokan sizsiniz, sizden âlâ DIŞ GÜÇ mü var?”

 

HALUK LEVENT: NEDEN İLÇELER YENİLENMİYOR?

Sanatçı Haluk Levent, YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik kararıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

“AHBAP Başkanı olduğum için tüm politik bir duruş sergileyemiyorum. Ama bir soru sormamın sakıncası yoktur diye düşünüyorum.

Seçimin iptalini isteyen de istemeyen de aydınlatabilir mi beni? Aynı zarfa ilçe ve il belediye başkanları için oy kullandık. Neden ilçeler yenilenmiyor?”

KAAN SEKBAN: DEMOKRASİ KOLAY KAZANILMADI, KOLAY KAYBEDİLMEYECEK

Komedyen Kaan Sekban, İstanbul seçim iptal kararına sosyal medyadan paylaştığı videoyla tepki gösterdi. Sekban umutsuzluğa kapılmayın mesajı verirken, herkesi 23 Haziran’da sandık başına çağırdı.

“Aynı zarfta oy vermemize rağmen ilçe belediye seçimleriyle ilgili bir iptal kararı almadı. İnanın toplumun her kesiminden insanın vicdanını yaralayan bir karar oldu. Sadece aşırı partizan, aşırı fanatik bazı kesimler bundan mutlu olmuştur. Ama iktidar partisindeki birçok aklı selim insanda bu karardan inanın hiç mutlu değil. Çünkü bu karar gerçekten de demokrasiye kara leke olarak geçecek bir karar. Sandığın iradesini yok sayan bir karar. Ama lütfen umutsuzluğa kapılmayalım, boykot çığırtkanlığı yapmayalım. Bu seçim 10 kere de yapılsa 10 kere gidip kazanmak boynumuzun borcudur. Umutsuzluğa kapıldığınızda Mustafa Kemal Atatürk’ü düşünün. Eğer o da umutsuzluğa kapılsaydı bu Cumhuriyet kurulmazdı. Demokrasi kolay kazanılmadı, kolay kaybedilmeyecek. 23 Haziran’da herkes sandık başına.”

CEM YILMAZ’DAN YSK’YA TEPKİ

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararının ardından sanatçı Cem Yılmaz Twitter’dan açıklama yaptı.

Yılmaz, “Seçimleriniz iptal edilmiştir…Peki ! Biraz daha izahat istiyor ama yok.Çok üzücü bir durum…Bunu memleketimiz hakketmiyor…Bir daha oy kullanmak çok büyük bir zahmet olmayacak,gidip vazifemizi yapacağız. Akıl almaz ama gerçek… Acı bir gerçek” ifadelerini kullandı.

 

BÜLENT PARLAK: SİZ ZORLA CUMHURBAŞKANI OLSUN İSTİYORSUNUZ

Oyuncu Bülent Parlak sosyal medya adresinden konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Parlak’ın paylaşımı şöyle;

“Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı olsun istedik siz zorla Cumhurbaşkanı olsun istiyorsunuz.Siz bilirsiniz.”

 

MÜFİT CAN SAÇINTI’DAN ‘3 FİDAN’ GÖNDERMELİ İSTANBUL TEPKİSİ

Müfit Can Saçıntı, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararının Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edildiği 6 Mayıs tarihine denk gelmesine göndermede bulunarak tepki gösterdi.

Mandıra Filozofu karakteri ile tanınan yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararına tepki gösterdi.

Müfit Can Saçıntı, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından yaptığı açıklamada tepkisi şu sözlerle dile getirdi;

“6 Mayısta asılan

“3 fidan”ın idam kararı mahkemede okununca uzun fidan gülmüş

Hakim sinirlenip sormuş

– Neye gülüyorsun?

Gülerek yanıtlamış fidan

-Arkanızda adalet yazıyor da ben ona gülüyorum!

* Bugün yine 6 Mayıs:

Adalet denince tam sinirleneceğiz, bir gülme tutuyor hala bizi”

 

FATİH PORTAKAL: AKILLARA ZİYAN BİR DURUM

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararını tepki gösterdi.

Fatih Portakal, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından YSK’nın İstanbul kararına şu tepkiyi gösterdi:

“Tek zarf ve içine konan 4 adt oy pusulası. Üçunde hile yok, 1'i hileli. Akıllara ziyan bir durum.

İptal ettiniz en azindan hepsini iptal etseydiniz!

#AKP #ysk eliyle alınan karara mutludur. Peki sorgulayan vicdanlar? #istanbul #23Haziran”

 

Yılmaz Erdoğan: Her şey çok güzel olacak

YSK'nin İstanbul kararına tepki gösteren Yılmaz Erdoğan, kişisel sosyal medya kesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sayın @ekrem_imamoglu ‘nun konuşması güzel, makul, dengeli, haklı, kışkırtmadan uzak, kararlı ve umutluydu. Haksızlığa uğramak, iyi bir insanın davasına ivme kazandırır. Tüm toplumsal kesimler, hepimiz, el ele, hep birlikte güzel günlere…#herşeyçokgüzelolacak"

 

Şahan Gökbakar'dan Atatürk mesajlı tepki

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Hepimiz gülüyoruz senin gibi güzel adam... Sen onca düşmana, onca yokluğa, onca gericiye, onca haine, onca alacağa, onca korkağa, onca sahtekara, bezirgana, şarlatana, satılmışa rağmen yılmadan, umudunu kaybetmeden,binbir zorlukla kurduysan bu Cumhuriyeti, "EGEMENLIK KAYITSIZ ŞARTSIZ MILLETINDIR" dediysen ve bizi de bunu koruyun ne olursa olsun gençler diye görevlendirdiysen hitabende, tamamdır... Merak etme...Ne olursa olsun güzel adam, ne olursa olsun!!!!"

 

Gökhan Özoğuz: Bugünün Atatürk'üdür

Athena grubunun kurucusu ve solisti Gökhan Özoğuz da YSK kararına tepki gösterenler arasında yer aldı. Özoğuz, şu mesajı paylaştı:

"10 Kasım 1938 den bu yana İlk defa bir siyasi ;Duruşu ,Doğruluğu ve İleri görüşü ile Atatürk den sonraki sancağı eline almıştır! Dönemler şartlarına göre değerlendirilir! Benim için İLKELERİNİ BENİMSEYİSİ, EDEBİ VE KUCAKLAMASI İLE "BUGÜNÜN ATATÜRK Ü DÜR KENDİSİ!"@ekrem_imamoglu"

 

Mabel Matiz: Haksızlığa karşı aynı inanç ve sevgiyle, bir kez daha @ekrem_imamoglu #HerŞeyÇokGüzelOlacak