Gündem
27 Eki 2018 14:20 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:56

Yeni havalimanındaki tek akaryakıt istasyonunu Demirören açacak

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Medya Grubu’na satılmasıyla el değiştiren Hürriyet gazetesinde bugün dikkat çeken bir habere yer verildi...

Bir dönem medyanın “amiral gemisi” diye adlandırılan gazetenin yeni sahibi, birinci sayfadan kendi firmasının reklamını yaptı.

Satılmadan önce 400 bin tirajı bulan gazete şu anda 280 bine kadar düşerken gazetede Üçüncü Havalimanına uçak yakıtlarının yine Demirören’e ait şirketten ulaştırılacak olması birinci sayfadan haberleştirildi.

Demirören Holding son olarak Hürriyet ve CNN Türk dahil Doğan Holding’e ait medya grubunu alarak Türkiye’nin en büyük medya grubu haline gelmişti.

İşte o haber:


Nisan 2016’dan bu yana Demirören Holding bünyesinde faaliyet gösteren, akaryakıt şirketlerinden Total Oil, yeni havalimanı sınırları içerisinde ziyaretçilerin kullanımına yönelik tek akaryakıt istasyonu olacak.

Holding'in bünyesindeki Hürriyet gazetesinin ilk sayfasında yer verilen haberde şu ifadeler kullanıldı:

İstanbul Yeni Havalimanı yolcularına ve araçlarına hizmet verecek olan, yaklaşık 5 bin metrekarelik alana sahip istasyon, 9 akaryakıt, 3 LPG olmak üzere 12 ayrı pompa adası ile servis sağlayacak. En son teknolojiyle donatılmış istasyonun içerisinde, yolcuların birçok ihtiyacına cevap verebilecek, geniş ürün çeşitliliğine sahip Cafe Bonjour market de yer alacak.

Güçlü Türkiye

İstanbul yeni havalimanı bünyesinde açılacak yeni istasyon hakkında konuşan Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, yatırımlarını hız kesmeden sürdüreceklerini belirtti. Yıldırım Demirören, “Türkiye’nin yüzde 100 yerli ve milli sermayeye sahip lider şirketlerinden Demirören Holding olarak her zaman olduğu gibi bugün de, büyük ve güçlü Türkiye hedefiyle çalışıyoruz. Amacımız, ülkemize değer katmak, insanımıza hak ettiği ürün ve hizmetleri sunmak. Bu kapsamda ülkemiz için gurur kaynağı olan ve aynı zamanda dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan İstanbul Yeni Havalimanı içerisinde Total akaryakıt istasyonumuzu açmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Teknolojik projeler

Total Oil Türkiye AŞ Satış Direktörü Göker Gürkaya ise, “Total Oil Türkiye olarak müşterilerimize birçok farklı alanda yenilikçi hizmetler sunuyor, sektörümüzde ilkleri gerçekleştirerek pazar payımızı artırmayı sürdürüyoruz. Bu istasyonumuzda da yine teknoloji tabanlı pek çok özel projeyi hayata geçireceğiz. İstasyon ağımızı hızla genişletiyor, bir yandan da istasyonlarımızdaki hizmet anlayışını geliştiriyoruz. İstanbul yeni havalimanı gibi stratejik noktalarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Total Oil Türkiye olarak yeni dönemde pazarlama faaliyetlerimizi de artırdık. Yeni imaj kampanyamız ve reklam filmimizde ‘Türkiye’nin Enerjisi Güzel’ dedik. Şimdi bu enerjiyle tüm Türkiye’yi kucaklıyoruz” dedi.