Politika
19 Kas 2023 13:32 Son Güncelleme: 19 Kas 2023 13:46

Uzun süredir partide görev alan isim CHP’ye veda etti! ‘Hoşçakal baba ocağı, büyük ailem…’

Uzun bir süredir CHP’de görev yapan isim, “Hoşçakal BABA ocağı, Hoşçakal büyük ailem” diyerek yolları ayırdıklarını duyurdu.

Uzun bir süredir CHP'de sunuculuk yapan Barış Bozkurt, parti ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Vedasını “Rahmetli Babam Yalçın Bozkurt’un 21 yıllık CHP ve SHP’de çalışma hayatından sonra bana emanet ettiği SHP ve CHP’de 29 yıl boyunca devam eden çalışma hayatım son buldu” diyerek duyuran Barış Bozkurt, “Hoşçakal BABA ocağı, Hoşçakal büyük ailem” ifadelerini kullandı.

‘VEDA ETMENİN BURUKLUĞUNU…’

Barış Bozkurt istifa haberini şu sözlerle duyurdu:

“Rahmetli Babam Yalçın Bozkurt’un Merhum Genel Başkanlar İsmet İnönü ile başlayıp Bülent Ecevit, Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile devam eden 21 yıllık CHP ve SHP’de çalışma hayatından sonra bana emanet ettiği SHP ve CHP’de 29 yıl boyunca Sn. Murat Karayalçın, Sn. Hikmet Çetin, Sn. Altan Öymen, Merhum Deniz Baykal ve Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile devam eden çalışma hayatım son buldu. BABA ocağım Cumhuriyet Halk Partisi’ne veda etmenin burukluğunu ve bu büyük ailenin bir ferdi olmanın onurunu tüm hayatım boyunca yaşayacağım. Hoşçakal BABA ocağı, Hoşçakal büyük ailem.”

 

BARIŞ BOZKURT KİMDİR?

18 Nisan 1975 yılında Ankara’da doğdu. A.Ü. Halkla İlişkiler mezunu olan Barış Bozkurt daha 16 yaşındayken CHP Genel Merkezi’nde ses teknisyeni olarak çalışmaya başladı. Bir süre kameramanlık yaptı.

 

Hayatını değiştiren dönüm noktası ise İstanbul Millet Vekili Mehmet Sevigen’in parti yönetiminden ayrılması oldu. Sevigen’den ‘mikrofonu’ teslim alan Bozkurt, Deniz Baykal’ı anons etmeye başladı. Lider değişimin ardından sesini bu defa Kılıçdaroğlu için kullanıp, referandum mitinglerinde performansının zirvesine çıktı.

Miting meydanlarında zaman zaman şiirler okuyan ve partilileri coşturan Barış Bozkurt, sadece anons yapmıyor konuşma notlarını belirli bir düzende kürsüye yerleştiriyordu.