Polemik & Kulis
26 Oca 2023 13:54 Son Güncelleme: 26 Oca 2023 14:00

Ünlü ekran yüzleri Halk TV’ye veda etti! Ayrılık nedenleri dikkat çekti…

Halk TV'den veda haberi geldi. Deneyimli isimler, programlarına son vererek kanaldan ayrıldıklarını duyurdu.

Gazeteci Murat Sabuncu, Halk TV'de yaptığı Levent Gültekin'le yaptığı ‘İki Yorum’ programına son verdiklerini ve kanaldan ayrıldıklarını duyurdu.

Sabuncu, ayrılma kararını "Halk TV prensip olarak başka yerde video söyleşi yapanlarla çalışmayacağını önceden deklare ettiği için ayrılık gerçekleşti" diyerek açıkladı. Sabuncu, T24'te de video söyleşiler gerçekleştiriyor.

Murat Sabuncu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"2020’nin eylül ayı başladığımız, ekranda olduğumuz 26 ay boyunca 200’ün üzerinde program yaptığımız İki Yorum’a nokta koyma zamanı. Seçim döneminde daha önce de olduğu gibi T24'teki yazı ve video söyleşilerle mesleğe devam edeceğim. Halk TV, prensip olarak başka yerde video söyleşi yapanlarla çalışmayacağını önceden deklare ettiği için ayrılık gerçekleşti . Başta program ortağım sevgili Levent Gültekin, @halktvcomtr deki tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ederim. Yolları açık olsun.

Program boyunca destekleyen, eleştiren, beğenen, beğenmeyen, sokakta, pazarda, vapurda çevirip konuşan tüm izleyenlere…Memleketin dört bir yanından, hapisten, sürgünden mesaj yollayanlara…demokrasinin yeniden inşa edildiği günlerde buluşmak üzere.. Hoşçakalın…"

GÜLTEKİN: PROGRAMI, KENDİ İSTEĞİMİZLE BİTİRDİK

Sabuncu'nun programdaki partneri Levent Gültekin de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada programı kendi istekleriyle bitirdiğini söyledi.

"İYİ OLSUN DİYE YAPTIĞIMIZ ELEŞTİRİLER, YARARDAN DAHA ÇOK ZARAR GETİRİYOR"

"Sevgili arkadaşlar, hem Murat’ın bu durumu nedeniyle hem de fark ettim ki daha iyi olsun diye yaptığımız eleştiriler yarardan daha çok zarar getiriyor. Bu nedenle kendi isteğimizle İki Yorum programına son verdik. Hem halk TV’ye hem de size çok teşekkür ederim.

Yazdık, konuştuk, kendi adıma söylenmesi gereken her şeyi söylediğimi düşünüyorum. Niyetimiz iyi olsa da çabamız bazen istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim. Umarım her şey ülkemiz için daha iyi olur."