Magazin
21 Nis 2018 09:09 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:10

Ünlü DJ genç yaşta hayatını kaybetti

İsveç doğumlu ünlü yapımcı ve DJ Avicii'nin Umman'da hayatını kaybettiği bildirildi.

Ünlü DJ genç yaşta hayatını kaybetti
Dünyaca ünlü DJ Avicii, 28 yaşında hayatını kaybetti. Cesedi, Umman'ın başkenti Maskat'ta bulunan Avicii'nin ölüm nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Ölüm nedeni henüz bilinmeyen Avicii'nin ailesi konuya illişkin yaptığı açıklamada, Avicii'nin ölümüyle yıkıldıklarını ve bu zor zamanda özel hayatına saygı duyulması gerektiğini ifade etti.

Avicii kimdir?
Tim Bergling (8 Eylül 1989) veya bilinen adıyla Avicii İsveçli DJ, Remixer ve Prodüktör. Dünya'da House ve Dance müziğin en önemli ve yetenekli sanatçılarındandır. Müziğe küçük yaşlarda merak salmış,genç yaşta İsveç'te çeşitli kulüplerde DJ'lik yapmıştır. 2010 yılında çıkan single'ı Seek Bromance ile büyük çıkış yakalamış, bu parça Fransa, Belçika, Hollanda, Birleşik Krallık ve İsveç'te 1 yıl boyunca top 20'de kalmıştır. 'DJ Mag Top 100' 2013 yılı sıralamasında dünyanın en iyi 3. DJ'i olarak seçilmiştir. 2014 yılında ise 6. olmuştur.

2011 yılında çıkardığı bir diğer hit parçası Levels, Hindistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Avusturya, Almanya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Danimarka top 10'da kalmıştır. Macaristan, Norveç ve İsveç'te 1. sırada kalmıştır.

2014 yılının sonlarına doğru Stories albümünü ve albümün içinde olan The Days ve The Nights i yayınlamıştır.