Politika
03 Kas 2022 11:45 Son Güncelleme: 03 Kas 2022 12:50

Ümit Özdağ: Soylu’nun ‘arşivi’ var, Erdoğan bile görevden alamıyor, korkuyorlar

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP’ye oy kaybettirmesine rağmen görevden alınamadığını öne sürerek, “Bir arşivi var. Erdoğan bile görevden alamıyor…Çünkü korkuyorlar” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TELE1’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programına konuk oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tehdit iddiası ile hakkında fezleke hazırlanan Ümit Özdağ, açılacak hiçbir davadan korkmadığını dile getirdi. Soylu’nun AKP’ye oy kaybettirdiğini ileri süren Özdağ, “Erdoğan siyasette çok gerçekçidir. En önemli belirleyicisi oy kazandırma veya kaybettirmedir. ‘istifa et Süleyman’ denilemiyor. Çünkü korkuyorlar. Elindekinde mi korkuyorlar?” dedi.

"Soylu, açık bir şekilde devlet imkanlarını polis jandarma imkanlarını kendi kişisel amaçları için kullanmaktadır. Siyasette kullanabileceği dosyalar oluşturmaktadır" diyen Özdağ, "Soylu nasıl görevde kalıyor? Bu kadar ağır iddialara rağmen. AK Parti’nin kurucuları dört kişiydi. 3 tanesini Erdoğan tarafından tasfiye edildi. Ama Soylu gitmiyor. Peki Soylu’nun AKP’ye oy değeri var mı? Yok. Aksine bizim yaptığımız anketlere göre Soylu AK Parti’ye oy kaybettiriyor. Erdoğan siyasette çok gerçekçidir. En önemli belirleyicisi oy kazandırma veya kaybettirmedir. Bakın seçimler yaklaşırken Mahir Ünal AK Parti’nin Cumhuriyet ile ilgili zihniyetini açıkladı. Ünal görevden alındı. İstifa etti diyorlar. Hadi canım kim inanıyor. Niye ‘istifa et Süleyman’ denilemiyor. Çünkü korkuyorlar. Elindekinden mi korkuyorlar? Ben korkmuyorum." diye konuştu.