Televizyon
27 Eki 2012 14:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:18

ÜÇ AYRI ÜLKEDE ÇEKİMLERİ DEVAM EDEN DİZİ; BENİM İÇİN ÜZÜLME

Mahsun Kırmızıgül'ün genel yönetmenliğini üstlendiği ''Benim İçin Üzülme'' dizisi üç ayrı ülkede çekiliyor!

ÜÇ AYRI ÜLKEDE ÇEKİMLERİ DEVAM EDEN DİZİ; BENİM İÇİN ÜZÜLME

Mahsun Kırmızıgül’ün hikayesini yazdığı ve genel yönetmenliğini üstlendiği ''Benim İçin Üzülme’’ dizisinin çekimleri İngiltere’nin başkenti Londra‘da, Gürcistan'ın turizm merkezi Batum’da, Türkiye'de ise İstanbul, Kars ve ilçesi Kağızman'da, Artvin ve ilçeleri Hopa ve Arhavi'de tüm hızıyla devam ediyor.

MUHTEŞEM KADRO DEV EKİP
‘’Benim İçin Üzülme’’ dizisi yaklaşık 150 kişilik dev kadrosuyla da dikkat çekiyor. Rana Cabbar, Ünal Silver, Beyazıd Gülercan, Necmeddin Çobanoğlu, Sacide Taşaner ve Rüçhan Çalışkur gibi usta oyuncuların yanı sıra Fulya Zenginer, Öykü Çelik, Selin Şekerci, Tansel Öngel gibi birçok başarılı dizi ve filme imza atmış oyuncular da bulunuyor.

HOLLYWOOD DÜZEYİNDE TEKNİK DESTEK
Yapımcı Murat Tokat, dizinin çekimleri için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını Fly Cam dahil olmak üzere ekibin nerdeyse Hollywood düzeyinde teknik imkanlarla donatıldığını, Karadeniz’in muhteşem görüntülerinin bu teknik imkanlarla ekrana yansıyacağını belirtti. 150 kişilik teknik kadronun Türkiye de hiç bir yapım firması tarafından kullanılmadığını da sözlerine ekleyen Tokat “Dizi yayına girdiğinde,  herkes bu diziyi konuşacak. Mahsun ekibi ile yine harikalar yaratıyor. Dizi değil,  her bölümü sinema filmi gibi çekiliyor.” Dedi.

HER ŞEY GERÇEKLE BİREBİR
Gerçek yaşam hikayesinden yola çıkılarak yazılan ve Genel Hikayesi Mahsun Kırmızıgül’e ait olan ‘’Benim İçin Üzülme’’ dizisinin mekanları da Karadeniz’in mimarisini yansıtan ev özellikleri ile birebir olarak hazırlandı. Dizinin sanat ekibi 3 tane Konak olmak üzere Tam 8 mekanı yaklaşık 4 ayda yeni baştan yarattı. Boyut Film’in kasasından 8 mekan için yaklaşık 2 milyon liraya yakın para çıktı.

KARADENİZ’DE BİR İLK
Bugüne kadar Temel, Dursun, Fadime gibi Karadenizlilere özgü komik karakterlerin öne çıkarıldığı dizilerin hayata geçirildiği televizyon sektöründe ilk kez Karadenizlilerin gerçek yaşamlarını, aşklarını,  acılarını, mutluluklarını ve hüzünlerini anlatacak olan dizi, çok yakında ekranlara gelecek. 4 kişilik özel dil hocasının kontrolü altındaki Karadeniz lehçelerine, Mahsun Kırmızıgül büyük önem veriyor. Hocaların dil ve lehçe kontrolünde ve bölge halkının verdiği büyük destekle çekimlerine devam eden ekip yayın gününü bekliyor.