Polemik & Kulis
02 Şub 2024 11:33 Son Güncelleme: 02 Şub 2024 11:44

TV8 ekranlarında flaş gelişme! Ali Eyüboğlu 'Aramızda Kalmasın'a veda etti!

Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Ali Eyüboğlu'nu buluşturan "Aramızda Kalmasın" programı 2 Ocak günü start almıştı.

Deneyimli gazeteci, tv8’e veda etti. MedyaRadar’ın özel haberine göre tv8’de Aramızda Kalmasın adlı programın sunucularından Ali Eyüboğlu, bir ay sonra bugün ayrılığını duyurdu.

“SON YAYINIM…”

Sosyal medya hesabından “VEDA GÜNÜ...” paylaşımında bulunan Ali Eyüboğlu, “2 Ocak'ta başladığım tv8'deki Aramızda Kalmasın programında bugün (2 Şubat Cuma) son yayınım. Milliyet'teki yazılarım ve Youtube'daki kanalım Magazin Noteri'nde sizlerle buluşmaya devam edeceğim. Hayırlı Cumalar…” ifadelerini kullandı.

‘2. SAYFA’NIN YERİNE GELMİŞTİ

Uzun bir süre boyunca ekranlarda yer alan '2. Sayfa' programının 18 yıllık sunucusu Gülşen Yüksel Salt, hem ekranlara veda ettiğini hem de '2. Sayfa'nın sona erdiğini açıklamıştı. Bu kararın ardından Müge Dağıstanlı yoluna, 'Aramızda Kalmasın' programında gazeteci Ali Eyüboğlu ile devam etmeye başlamıştı.

 

ALİ EYÜBOĞLU KİMDİR?

Ali Eyüboğlu, 7 Mayıs 1961 yılında Trabzon, Vakfıkebir ilçesinin Ballı Köyü'nde dünyaya geldi. Nezire – Raif Eyüboğlu çiftinin altı çocuğundan en küçüğüdür. İlkokulu Ballı Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Vakfıkebir'de tamamladı. Üniversitede Mimarlık okumakta iken ikinci sınıfta terk etti.

Ali Eyüboğlu, 1979 yılında Karadeniz gazetesinin açtığı sınavla gazeteciliğe başladı. 1983 yılında Merhaba'da magazin gazeteciliğine başladı. Ardından Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde muhabirlik yaptı.

Aralık 1990 tarihinde Tercüman gazetesi Magazin Müdürlüğü görevinden istifa etti. Sekiz ay işsiz kaldıktan sonra 1991 yılının Ağustos ayında Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. Önce Türkiye'yi dolaşıp "İl İl Türkiye Ansiklopedisi"nin fotoğraflarını çekti. 1992 yılının başında Milliyet gazetesinin Magazin Servisi'nde muhabirliğe başladı. Milliyet gazetesinde senelerce muhabir ve şef yardımcısı olarak çalıştı. 2003 yılında Milliyet gazetesi Magazin Müdürü oldu.

21 Ekim 2008 tarihine kadar Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü, "Alice" adlı köşenin yazarı, Milliyet Televizyon'un Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı.