Televizyon
07 Mayıs 2020 12:06 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2020 12:08

Türkiye'nin ilk özel televizyonu 30 yaşında!

7 Mayıs 1990'da yayın hayatına başlayan Star TV kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 30 yaşına giren kanal ayrıca Türkiye'nin ilk özel televizyonu olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye'nin ilk özel televizyonu 30 yaşında!

Türk televizyonculuğunun lider kanalları arasında yer alan ve 7 Mayıs 1990 yılında test yayınına başlayan Star TV, 30. yılını kutluyor. 

30 yıldır herkese seslenebilen, televizyon izleyicisinin tutkunu olduğu dizileriyle ve beğeniyle izlenen programlarıyla izleyicisinin gönlünde yer edinen Star TV aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel kanalı olma özelliğine de sahip.
 
Sektöre kazandırdığı yenilikler ve öncü kanal olma imajını yıllardır hiç bozmadan sürdüren Star, ilgiyle izlenen dizileri, sevilen yarışmaları ve programlarıyla yıllardır izleyicisinin gönlünde yer edindi. Ekrana getirdiği dizileriyle yurtdışında ve ülkemizde birçok ödülün sahibi olan Star, aynı zamanda marka bilinirliği en fazla olan kanallar arasında üst sıralarda yer alıyor.
 
Sefirin Kızı, Babil ve Jet Sosyete gibi başarılı projelerle adından söz ettiren Star TV, geçmiş yıllarda yayınladığı dizi ve programlarla da herkesin kalbine taht kurdu. Tekrar bölümleri hala ilk günkü heyecanıyla izlenen; İstanbullu Gelin, Kara Sevda, Kiralık Aşk, Söz, Avlu, Medcezir, Erkenci Kuş, Behzat Ç, Ufak Tefek Cinayetler, İşler Güçler, Paramparça gibi projeler de Star TV’nin unutulmazları arasında yer alıyor.