Televizyon
01 Ara 2012 13:31 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:26

TRT HABER DÜNYA DEVLERİNİ GERİDE BIRAKTI!

TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken'in gurur günü.. TRT Haber'e Eutelsat TV Ödülleri yarışmasında birincilik ödülü verildi.

Google Haberlere Abone ol
TRT Haber Kanalı Avrupa’nın en iyi haber kanalları arasında yarışı başarıyla göğüsledi. TRT Haber Eutelsat TV Ödülleri yarışmasında birinci oldu.

HALKIN SEÇİMİ TRT HABER
 
Eutelsat TV Ödülleri yarışmasında "Halkın Seçtiği Kanal" kategorisinde TRT Haber Büyük Ödüle layık görüldü. People’s Choice (Halkın Seçimi) adı verilen özel kategoride yarışmanın oylaması Eutelsat’ın internet sitesi üzerinden yapıldı

DEVLERLE YARIŞTI
 
19 ülkeden 120 kanalın birincilik mücadelesi verdiği yarışmada TRT HABER, halkın oylarıyla, BBC, RUSSIA TODAY, FRANCE 24, SKY NEWS ve CNBC gibi ünlü haber kanallarını geride bıraktı.
 
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen törenle verildi.ŞAHİN VE BÖKEN TÖRENDE
 
Törende TRT’yi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken temsil etti.
 
TRT adına ödülü Eutelsat yetkililerinden alan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "En büyük ödül olan bu ödülü halkın bize vermesi gurur verici bir şey" dedi.

ŞAHİN: ÖNEMLİ BİR BAŞARI
 
Şahin, "TRT çalışanlarını kutlamak istiyorum. Çünkü çok kolay değildi. Özellikle kamu yayıncılığında siz problemleri aşacaksınız, finansal problemleriniz ortadan kalkacak, bütçeyi düzelteceksiniz, sonra da çıkıp uluslararası arenada ödül kazanacaksınız. Bu bizim için önemli bir başarı gerçekten" diye konuştu.
 
İbrahim Şahin, "Aklımızdan TRT Haber için HD yayın da geçiyor. Bunu sağlayabilirsek herhalde dünya klasmanında çok iyi kanallar arasına gireriz diye düşünüyorum" dedi.


 
AHMET BÖKEN BAŞARISI
 
TRT Haber’in mimarlarından TRT Haber Kanal Koordinatörü Ali Ahmet Böken, TRT 2 kapatıldıktan sonra 18 Mart 2010 kurulan TRT Haber’in başarısında büyük pay sahibi.. Samanyolu Televizyonu’nda muhabirlik, sunuculuk, editörlük ve haber müdürlüğü yapan Böken TRT Haber’in başına geçtiğinden beri kanalda ciddi başarılara imza attı. Son olarak TRT Haber Avrupa’nın en iyi haber kanalları arasında birinci oldu.