Gündem
14 Ara 2011 18:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:07

TRT GENEL MÜDÜRÜ 'REYTİNGDE ŞİKE' OPERASYONU İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Reyting sisteminden çıkan TRT'nin genel müdürü İbrahim Şahin, reyting ölçüm şirketleri ve bazı yapım firmalarına yapılan operasyonu değerlendirdi...

Google Haberlere Abone ol

"Reyting sisteminin yanlış olduğu ortaya çıktı"

Şahin, “Biz bugün hukukun işlettiği mekanizmayı 3 yıl önce söylemiştik. Tarih gösterdi ki bizim 3 yıl önce söylediğimiz tüm iddialar tek tek gerçekleşti” dedi.

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında reyting ölçüm şirketleri ile bazı yapım firmalarında gerçekleştirilen aramalar sürüyor. Şu ana kadar 3 kişinin gözaltına alındığı operasyonun haksız kazanç elde edilmesi ve reyting ölçümünde kullanılan deneklere ilişkin bilgilerin sızdırılması konusuyla ilgili olduğu öğrenildi.         

Konuya ilişkin Cihan Haber Ajansı'na açıklama yapan TRT Genel Müdürü Şahin, ?3 yıl öncesinin gazete sayfalarına bakın, bize inanmayanlar, abarttığımızı düşünenler, hatta dalga geçenler oldu. Ama gel gör ki tüm gerçekler ortada. Bizim iddiamız Türkiye?deki ölçüm sisteminin yanlış olduğuydu. Bu yanlışlığı Rekabet Kurulu’ndan sonra savcılık mahkeme ve polis de kabul etti. Israrla Türkiye?deki TV ölçüm sistemini savunanlar ve bize karşı çıkanlar acaba bugün ne düşünüyorlar. Kamuoyundan özür dileyecekler mi”?ifadelerini kullandı.