Polemik & Kulis
16 Şub 2022 14:51 Son Güncelleme: 16 Şub 2022 15:48

Tokatlanan İHA muhabirinden ‘Muharrem Sarıkaya’ kararı! Yazılarına geri dönmüştü…

Bir yayın sırasında, ses kontrolü yapan İHA muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokatla gündem olan Muharrem Sarıkaya, yazılarına kaldığı yerden devam ederek dikkatleri üzerine çekti. Sarıkaya’nın bu hamlesinin ardından Ahmet Demir cephesinde de yeni bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz aylarda, bir yayın sırasında, ses kontrolü yapan İHA muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokatla gündem olan Muharrem Sarıkaya, yazılarına kaldığı yerden devam ederek dikkatleri üzerine çekti.

Son yazısını 17 Aralık’ta kaleme alan, 14 Şubat’ta da ‘İkinci şans’ başlıklı yazısı ile köşesine geri dönen Muharrem Sarıkaya, “Vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım. Belirli bir süre de yazılarıma ara verdim…” demiş ve sözlerini şöyle noktalamıştı: “İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum. Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…”

Muharrem Sarıkaya’nın bu hamlesinin ardından gözler İHA muhabiri Ahmet Demir’e çevrildi. Yaşanan tatsız olayın ardından açıklama yapan Demir, yayın sırasında yaşananları, “Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması” diyerek anlatmış ve ardından da “Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım” demişti.

UZLAŞMA YOLUNA GİTTİLER

Muharrem Sarıkaya’nın geri dönmesinin ardından nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olan Ahmet Demir cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. MedyaRadar’ın edindiği bilgiye göre Muharrem Sarıkaya ve Ahmet Demir arasındaki dava başlamadan bitti ve iki isim uzlaşma yoluna gitti.

Demir, uzlaşmanın detaylarına dair bir açıklama ise yapmadı.