Gündem
05 Mar 2021 16:35 Son Güncelleme: 05 Mar 2021 22:11

TikTok fenomeninden şehitler için skandal ifadeler

TikTok isimli sosyal medya kanalında canlı yayın yapan fenomen Yonca Bıyıkoğlu'nun şehitler için kullandığı küfürler tepkiye neden oldu.

TikTok isimli sosyal medya kanalında arkadaşlarıyla birlikte yaptığı canlı yayın sırasında gelen bir yorumda şehitlerin olduğu hatırlatılınca çılgına dönen Yonca Bıyıkoğlu, korkunç küfürler sayarak şehitlerimize saygısızlık etti.

AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER!

"Hayat devam ediyor, ben eğlenmek zorundayım" diyen fenomen isim, ağza alınmayacak küfürleriyle şehit haberleriyle ilgilenmediğini ifade etti.

Yonca Bıyıkoğlu tutuklansın etiketinin açılmasıyla tepkilerin çığ gibi büyüyerek toplandığı platformlarda fenomen isim için ceza uygulanması talep edildi.

TÜRK BAYRAĞI KOYDU!

Sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki gören Bıyıkoğlu'nun, olayın ardından profil fotoğrafını Türk Bayrağı olarak değiştirdiği görüldü.

GÖZALTINA ALINDI!

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden yaptığı yayında, Bitlis'teki helikopter kazasında şehit olan askerlere hakaret ettiği öne sürülen Yonca Bıyıkoğlu hakkında çok sayıda ihbar aldı. Hareket geçen ekipler, Bıyıkoğlu'nu gözaltına aldı. 

İFADESİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST KALDI

İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen Yonca B, işlemlerinin ardından Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede ifade veren Yonca B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İTİRAZ ETTİ

Sosyal medyada şehitlere hakaret ettiği iddiasıyla mahkemeye çıkarılan kadın için verilen adli kontrol şartıyla serbest kalması kararına Giresun Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edildi. 

SEGBİS İLE BAĞLANDI 

Alınan bilgiye göre, bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı canlı yayında şehitlere hakaret ve küfür etmesi tepki çeken Y.B. adlı kadın Samsun'da polis ekiplerince gözaltına alındı.

İkamet adresi Giresun olan şahıs, adliyeye sevk edilmesinin ardından, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildi.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı mahkemenin Yonca B.. için verdiği adli kontrol şartıyla serbest kalması kararına itirazda bulundu.