Polemik & Kulis
16 Nis 2024 12:17 Son Güncelleme: 16 Nis 2024 12:20

TGRT Haber’de flaş ayrılık! Kanala veda etti…

İhlas Medya Grubu bünyesinde yayın yapan TGRT Haber'den ayrılık haberi geldi.

İhlas Medya grubundan ayrılık haberi geldi. MedyaRadar’ın özel haberine göre grup bünyesindeki TGRT Haber’de gece kuşağından sorumlu Orkun Yazgan ile yollar ayrıldı.

 

ORKUN YAZGAN KİMDİR?

Galatasaray Lisesi ve ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Yazgan, İngilizce, Fransızca ve orta seviyede İtalyanca biliyor.

1997 yılında NTV'de başladığı televizyon haberciliği kariyerine Ali Kırca yönetimindeki ATV'de devam etti. Ardından CNN TÜRK'e geçen ve 4 yıl diplomasi ve savunma muhabirliği yapan Yazgan, hafta içi yayınlanan Yeni Gün adlı sabah kuşağı programını, Ece Üner ile birlikte hazırlayıp sundu.

2009 yılı itibarıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün İletişim Direktörü olarak görev yapan Yazgan, Radyo Fenerbahçe'de yayınlanan Samandıra Saati adlı programı hazırlayıp sundu.

2015 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü'nden ayrıldıktan sonra 3 yıl boyunca Saran Group İletişim Direktörü olarak görev yaptı.

Daha sonra 1.5 sezon boyunca Konyaspor’un İstanbul Kurumsal İletişim temsilciliğini yapan Yazgan, 2020 yılı itibarıyla, Mustafa Tunçdemir, Okay Karacan ve Melih Gümüşbıçak ile birlikte Play Spor dijital platformunu hayata geçirdi.

2021-2023 yılları arasında Türkiye'nin ilk ve tek çevre haberleri kanalı Çevre TV'de kendi hazırlayıp sunduğu Çevre Günlüğü programını sundu. Ardından ise TGRT Haber’de yayınlanan gece kuşağı programı Son Nokta’yı hazırlayıp sundu.  Son olarak TGRT’de Gece Haberleri görevini üstlenen Orkun Yazgan’ın yeni adresi ise henüz bilinmiyor.

Aynı zamanda bir müzisyen olan Orkun Yazgan, 2000 yılında İsveç'in başkenti Stockholm'de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Yorgunum Anla" adlı parçayla Türkiye'yi Grup SOS'un (Sühan Ayhan-Orkun Yazgan-Selim Öncel) bir üyesi olarak Pınar Ayhan ile birlikte temsil etti.